Unijne środki na kryzys

  Unijne środki na kryzys

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Biznes W ramach czerwcowego konkursu na dotacje dla przedsiębiorstw wpłynęło 296 wniosków. Wartość dofinansowania, o które wystąpiono, to 285 milionów złotych.
  Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydował się na przyspieszenie realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego dla Dolnego Śląska. To, co miało być rozdzielone w ramach unijnej pomocy w 2010 roku, będzie już dostępne w 2009 r.

  Na 2009 r. wcześniej planowano do podzielenia 321 mln euro, teraz będzie to już 484 mln euro. Te dodatkowe pieniądze w najbliższych miesiącach mogą bardziej rozruszać dolnośląską gospodarkę i tym samym skuteczniej walczyć ze spowolnieniem.


  Tylko w czerwcu zostało ogłoszonych dziewięć konkursów, w tym bardzo oczekiwane w ramach działań: turystyka kulturowa, odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców oraz na inwestycje dla przedsiębiorstw. W sumie od początku roku ruszyły dwadzieścia dwa nabory na konkursy o przyznanie unijnego wsparcia.

  Przedsiębiorcy mogą się też starać o wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego poprzez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą, która podlega dolnośląskiemu urzędowi marszałkowskiemu.
  W ramach czerwcowego konkursu dla przedsiębiorstw, do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej wpłynęło 296 wniosków. Łączna wartość dofinansowania, o które wystąpiły firmy, wynosi ponad 285 mln zł, podczas gdy dostępne środki to 114 mln zł.

  Następny nabór dla przedsiębiorców, na projekty z zakresu turystyki, ruszy już w sierpniu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.dip.dolnyslask.pl.

  W sumie na dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw w regionie zarząd województwa, odpowiedzialny za Regionalny Program Operacyjny, przeznaczył w tym roku około 80 milionów euro. Zakończył się właśnie nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji innowacyjnych przedsiębiorstw, w sierpniu ogłoszony zostanie konkurs dla firm inwestujących w turystykę, a w grudniu dla uzdrowisk.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama