Ważne
  Porzucona Natalka coraz bliżej kochającej rodziny

  Porzucona Natalka coraz bliżej kochającej rodziny

  Janusz Krzeszowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Chora 3-latka przygotowywana jest do adopcji. Sąd zabrał już dziecko rodzicom zastępczym.
  Porzucona w kwietniu w klinice przy ul. Borowskiej we Wrocławiu 3-letnia Natalka jest coraz bliżej nowej kochającej rodziny. Dziecko jest przygotowywane do adopcji przez siostry zakonne z ośrodka w Wierzbicach. Tam teraz wraca do zdrowia i ma nowy dom. Zakonnice kompletują teraz wszystkie dokumenty, które niedługo mają trafić do Wrocławskiego Centrum Opieki, Wychowania i Adopcji. To właśnie on zajmie się teraz procedurami. Dziecko trafi do grupy maluchów, które czekają na nową rodzinę.

  - Najważniejsze, że sytuacja Natalki wyjaśniła się prawnie. Teraz będzie miała wreszcie otwartą drogę do nowej rodziny - tłumaczy Sylwester Pajęcki, dyrektor wrocławskiego centrum.
  Sytuację prawną rozwiązał także ostatni wyrok lubańskiego sądu. Pozbawił on praw rodzicielskich byłą rodzinę zastępczą małej Natalki.
  - Wyrok jest już prawomocny. Droga prawna dziecka do adopcji jest otwarta - przyznaje Katarzyna Wójcik, szefowa Powiatowego Centrum Pogotowia Ratunkowego w Lubaniu, który wnioskował o pozbawienie praw rodzicielskich rodziców zastępczych.

  W tej chwili formalnie prawnym opiekunem Natalki jest jedna z sióstr zakonnych w ośrodku w Wierzbicach, a tam dziewczynkę znają już wszyscy.
  W tej chwili formalnie prawnym opiekunem Natalki jest jedna z sióstr zakonnych w ośrodku w Wierzbicach.
  - Natalia zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu, wśród nowych rówieśników i opiekunów. Jest pogodnym, pełnym energii i życia dzieckiem. Tam, gdzie się pojawia, słychać śmiech i radosny szczebiot dziecięcych słów - opowiada z radością siostra Joanna Górka, dyrektor Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicach.

  Siostra przyznaje, że dziewczynkę regularnie odwiedza rodzina z Wrocławia, która poważnie myśli o adopcji dziecka i chce się do tego kroku dobrze przygotować pod każdym względem. Małżeństwo przyjeżdża więc do Natalki, aby nawiązać z nią serdeczną więź. O szczegółach siostra nie chce mówić, żeby nie zapeszyć.

  Wiadomo jednak, że małżeństwo prawników z Wrocławia już zapisało się na szkolenia do wrocławskiego ośrodka adopcyjnego. To pierwszy krok, żeby stworzyć rodzinę dla dziecka.
  Przyszli rodzice muszą pamiętać, że dziewczynka jest chora na fenyloketonurię i nie ma części czaszki po operacji usuwania krwiaka mózgu.

  Dali szczęście

  Nauczycielka i informatyk z Wrocławia adoptują chore na serce dziecko.
  Małą Roksanę porzuciła matka zaraz po urodzeniu. Przez 10 miesięcy swojego życia była w takiej sytuacji, jak mała Natalka. Spędziła je na oddziale kardiologii dziecięcej szpitala przy ulicy Kamieńskiego pod opieką lekarzy. Małżeństwo z Wrocławia zakochało się w niej mimo choroby. Teraz złożą wniosek do sądu o ustanowienie prawa do adopcji.

  Czytaj także:

  Natalka coraz bliżej nowych rodziców

  Natalki nikt nie chce

  Dadzą miłość małej Natalce

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żeby to dziecko w końcu...

   A4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 39

   ... znalazło miłość. Taką prawdziwą. Tych, którzy ją zostawili, widać przerosła opieka nad Natalką. Nie chcę ich osądzać, bo nie wiem, dlaczego tak postąpili. Ale to dorośli maleństwu zgotowali...rozwiń całość

   ... znalazło miłość. Taką prawdziwą. Tych, którzy ją zostawili, widać przerosła opieka nad Natalką. Nie chcę ich osądzać, bo nie wiem, dlaczego tak postąpili. Ale to dorośli maleństwu zgotowali takie życie. Oby kolejni, którym zaufa, okazali się bardziej dojrzali i świadomi swoich decyzji...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oby więcej

   lenka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 37

   oby więcej takich odważnych rodziców adopcyjnych bo przeciez takich dzieci czekających na pomoc i miłość jest naprawdę dużo

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo