Będzie ekspertyza w sprawie remontu kościoła w Powiewiórce

  Będzie ekspertyza w sprawie remontu kościoła w Powiewiórce

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Od poniedziałku, 27 lipca do czwartku, 30 lipca w Powiewiórce na Litwie będą trwały spotkania w związku z akcją ratowania kościoła, w którym ochrzczony został marszałek Józef Piłsudski. Pilnego remontu wymaga zwłaszcza dach świątyni.
  - Do Powiewiórki pojedzie z nami dr Maciej Małachowicz z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, który podjął się sporządzenia ekspertyzy technicznej. To niezbędna dokumentacja, która potrzebna jest do rozpoczęcia remontu. Na miejscu chcemy zlecić prace projektowe oraz tłumaczenie dokumentacji, stąd nasz wyjazd - tłumaczy Iwona Rosiak, przewodnicząca Świdnickiego Towarzystwa Partnerstwa Miast, które koordynuje akcję zbiórki i remontu kościoła w Powiewiórce.


  Na przygotowanie dokumentacji remontu ŚTPM otrzymało 20 tys. zł dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na sam remont, wspólnie z innymi partnerami, uzbierano do dziś 65 tys. zł.
  - W listopadzie rusza nowy nabór wniosków o dofinansowanie projektów związanych z ochroną dziedzictwa narodowego poza granicami kraju, dlatego chcemy mieć kompletną dokumentację. Jeśli otrzymamy wsparcie i wykorzystamy środki dotychczas zebrane, to jest szansa, że na wiosnę będziemy mogli ruszyć z robotami budowlanymi. Koszt prac jest niemały, bo pochłonie ok. 300 tys. zł - dodaje Iwona Rosiak.

  Więcej informacji o możliwości wsparcia akcji można znaleźć na stronie: www.powiewiorka.pl

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama