Zmiany na świdnickim dworcu autobusowym

  Zmiany na świdnickim dworcu autobusowym

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Odjazdy autobusów w tym samym kierunku z jednego stanowiska, stałe kursy, nowe wiaty przystankowe, to zmiany, które wprowadzano etapami na terenie dworca PKS w Świdnicy przy ul. Kolejowej.
  - Doprowadziliśmy do porozumienia PKS i prywatnych przewoźników, dzięki czemu sukcesywnie wprowadzamy zmiany korzystne dla podróżnych - mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.
  Zgodnie z ustaleniami PKS został administratorem wszystkich miejsc odjazdów autobusów w rejonie ul. Kolejowej. Zarówno tych, którymi do tej pory zajmował się PKS, jak i miejscami, z których korzystają pozostali przewoźnicy. W związku z tym obowiązuje zmieniony ujednolicony rozkład jazdy. Wprowadzono również zasadę, że w tym samym kierunku autobusy nie będą odjeżdżały z odległych stanowisk.

  - Chcieliśmy uniknąć dublowania kursów, bo do tej pory zdarzało się tak, że w pewnych godzinach autobusów i busów było za dużo, a później były luki w odjazdach. Dodatkowo wprowadziliśmy zasadę, że jeden podmiot będzie się zajmował utrzymaniem czystości oraz odśnieżaniem miejsc - dodaje Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

  Na ul. Kolejową po wakacjach przeniesie się również prywatny przewoźnik, którego przystanek startowy usytuowany jest przed dworcem kolejowym Świdnica Miasto.

  Ale to nie wszystko. PKS rozebrał już starą wiatę przystankową, która wyłożona była płytami eternitowymi. Zadanie to zostało dofinansowane z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wys. 7,7 tys. zł. W miejsce poprzedniego zadaszenia, postawionych zostało pięć nowych wiat przystankowych. Za trzy zapłacił PKS, za dwie miasto (ponad 8,4 tys. zł). 85 tys. zł z miejskich funduszy przekazano na instalację wolnostojącej toalety, która dostępna jest już dla podróżnych przy ul. Kolejowej. W ramach tych pieniędzy zakupiono szalet, doprowadzono wodę i kanalizację oraz prąd.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama