Droga A18: w jedną stronę...

  Droga A18: w jedną stronę jak po maśle. W drugą jak po tarce

  Bernard Łętowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wracający z Niemiec klną na nierówną jezdnię. Trasa będzie zmodernizowana w 2012 roku.
  Choć droga do granicy w Olszynie jest jedna, to zdania kierowców o niej są całkowicie odmienne. Ci, którzy jadą w stronę Niemiec, poruszają się po gładkiej nawierzchni. Jest szybko i bezpiecznie. Kierowcy z przeciwnego pasa klną, na czym świat stoi. Ich trasa biegnie przez 70 km po betonowych płytach pamiętających czasy II wojny światowej.

  - To męczarnia dla kierowcy, który non stop słyszy stukot betonowych płyt - mówi Marek Poliwka z Bolesławca, kierowca opla. - Ciężkiej próbie poddawane są tu także zawieszenia aut - dodaje.

  Najbardziej stanem drogi są oburzeni kierowcy z zachodniej Europy. Bo wybór mają niewielki. Albo wjadą do Polski przez Olszynę i będą się tłuc po betonowych płytach, albo wybiorą Jędrzychowice, by się przepychać w korkach przez drogę krajową nr 4 w Bolesławcu.

  - Szybciej pokonają całe Niemcy niż ten krótki odcinek pod Bolesławcem - mówi Janina Kozioł z Wrocławia, która czeka na rodzinę z Niemiec. - Powiedzieli, że nie przyjadą do mnie, dopóki autostrada niegotowa - denerwuje się kobieta.

  W takiej sytuacji pani Janina może się przygotowywać na wizytę rodziny na przełomie sierpnia i września, gdy zostanie otwarty budowany odcinek autostrady A4 wiodący z Jędrzychowic do Wykrot. Droga jest już gotowa. Czeka tylko na odbiory techniczne. Dużo dłużej poczekamy na remont A18.

  - W 2010 roku ma się rozpocząć jej przekształcanie w pełnoprawną autostradę - mówi Anna Jakubowska, rzecznik lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Obecnie A18 ma dwie jezdnie. Jedną nową, oddaną w roku 2006, wybudowaną w technologii betonowej. I drugą, starą, mocno zniszczoną - przyznaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A ja to rozumiem!

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 50

   Przyjeżdżający do Polski jadą po tarce, aby wiedzieli czego się mają spodziewać na innych drogach - szczególnie lokalnych. A wyjeżdżającym pozostawiamy ogólnie dobre wrażenia z Polski. Słuszną...rozwiń całość

   Przyjeżdżający do Polski jadą po tarce, aby wiedzieli czego się mają spodziewać na innych drogach - szczególnie lokalnych. A wyjeżdżającym pozostawiamy ogólnie dobre wrażenia z Polski. Słuszną linię ma nasza GDDKiA :-)zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bez komentarza!

   kolega A18 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 51

   mało komentarzy - trudno się dziwić; działalność GDDKiA nie zasługuje nawet na najbardziej kiepski komentarz; wstyd!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A4 czy A€

   ethidium (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 50 / 52

   Dlaczego podano cene w euro? Moze dlatego by ukryc, ze uzywajac przelicznika 1€ = 4 zl kilometr autostrady A4 kosztowal 24 mln zlotych !! Sredni koszt (i tak drogich) kilometra autostrady...rozwiń całość

   Dlaczego podano cene w euro? Moze dlatego by ukryc, ze uzywajac przelicznika 1€ = 4 zl kilometr autostrady A4 kosztowal 24 mln zlotych !! Sredni koszt (i tak drogich) kilometra autostrady wraz z obiektami mostowymi waha sie od 7-11 mln PLN. Ale 24 mln PLN to jest skandal. To jest sprawa dla prokuratora. GDDKiA chyba usypuje nasypy z naszych pieniedzy!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama