KGHM - kwestia ceny

  KGHM - kwestia ceny

  Paweł Puchalski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ci, którzy chcą odwlec ten proces, zawsze będą mówili, że moment jest zły.
  Czy teraz jest dobry moment na prywatyzację KGHM?

  Ci, którzy chcą odwlec ten proces, zawsze będą mówili, że moment jest zły. Gdy budżet państwa znajduje się w trudnej sytuacji, trzeba podejmować odważne decyzje. Teraz jest dobry moment, bo jest sensowne uzasadnienie. Zły moment był wtedy, gdy akcje Polskiej Miedzi kosztowały 20 zł. Dziś cena wynosi 80 zł. To dobry czas na sprzedaż.

  Ale przecież wszyscy mówią o kryzysie. Przeciwnicy sprzedaży firmy podkreślają, że w takim czasie nie da się wynegocjować wysokiej ceny za spółkę, którą nazywają perłą w koronie Skarbu Państwa.

  Przecież proces prywatyzacji nie będzie trwał miesiąc - sprzedaż KGHM ma szanse dojść do skutku dopiero w 2010 roku. Potrzeba czasu na znalezienie odpowiedniego nabywcy i na negocjacje. Nikt nie mówi, że KGHM będzie sprywatyzowany za kilka tygodni - czasu na negocjacje cenowe będzie z całą pewnością wystarczająco dużo.

  Mimo to wielu uważa, że prywatyzacja KGHM to złe rozwiązanie.
  Nikt nie chce podwyżki podatków, przypuszczam, że nawet pracownicy KGHM.
  Gdybyśmy dziś w referendum zapytali Polaków, czy wolą wyższe podatki czy prywatyzację KGHM, to jestem przekonany, że wynik referendum byłby jednoznaczny. Nikt nie chce podwyżki podatków, przypuszczam, że nawet pracownicy KGHM.

  Nie wiem, czy wynik byłby oczywisty w zagłębiu miedziowym. Tu raczej nikt nie chce sprzedaży spółki, która utrzymuje cały region.

  Mówimy o spółce należącej do udzielnego Księstwa Lubińskiego czy o własności Skarbu Rzeczpospolitej Polskiej?
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama