Muzyka poważna w Lądku-Zdroju

  Muzyka poważna w Lądku-Zdroju

  Elżbieta Węgrzyn

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lądek-Zdrój organizuje już po raz siódmy Lądeckie Lato Muzyczne. W ramach tej imprezy, do 8 sierpnia będzie można wysłuchać wielu koncertów.
  Każdego roku ściągają one tłumy turystów, zakochanych w muzyce poważnej.
  Podczas trzech letnich tygodni zaproponowano kilkanaście koncertów w lądeckim amfiteatrze, kawiarni Zdrojowej czy w urokliwym XVIII-wiecznym kościółku pw. św. Jana Nepomucena w pobliskiej Lutyni.
  W tym tygodniu wystąpią: sopranistka Renata Drozd, tenorzy Patrycy Hauke i Arkadiusz Dołęga oraz akompaniujący im na skrzypcach Adam Musialski, a na fortepianie Beata Musialska.

  Wszystkie koncerty zaplanowano w Amfiteatrze Zdrojowym. Ale w razie złej pogody, zostaną one przeniesione do kawiarni Zdrojowej. W czwartek, 23 lipca, również o godz. 16, zabrzmią miniatury skrzypcowe i wokalne.

  Z kolei 25 lipca o godz. 16 w Amfiteatrze Zdrojowym usłyszymy koncert "Powitania, pożegnania".
  A już w niedzielę, 26 lipca, o godz. 11, w kościele w Lutyni wysłuchamy drugiej części "Ad Dei Gloriam".

  Wykonawcami będą: sopranistka Małgorzata Lasota, tenor ks. dr Paweł Sobieciński oraz akompaniująca na fortepianie Magdalena Schoppa.
  Dodatkowo, 27 lipca, w holu Zakładu Przyrodoleczniczego "Wojciech" w poranku gitarowym zagrają goście Lądeckiego Lata Muzycznego z Górnego Śląska.

  Wstęp na wszystkie koncerty w Lądku-Zdroju jest wolny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama