Piłka nożna: Śląsk przegrywa i żegna się ze Słowenią

Michał Sałkowski

W ostatnim sparingowym starciu podczas zgrupowania w Słowenii piłkarze Śląska Wrocław przegrali 1:3 z ósmą drużyną bułgarskiej ekstraklasy - Slavią Sofia.
    Rywale zdobyli pierwszą bramkę już w 16 minucie po celnej główce Ortegi. Ten sam gracz podwyższył na 2:0 dla Bułgarów na cztery minuty przed przerwą, wykorzystując błąd Vazgeca i Celebana w polu karnym Śląska.

Śląsk złapał kontakt od razu po wznowieniu gry. Już w pierwszym sekundach drugiej połowy w polu karnym padł faulowany Sebastian Dudek. Po chwili sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość.

W 70 minucie Slavia ustaliła wynik spotkania na 3:1. Po główce Ortegi piłka trafiła w rękę Spahicia i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Dubala.

Jeszcze dziś piłkarze Śląska udadzą się w drogę powrotną do Wrocławia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.