Regionalne asy

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mimo spowolnienia gospodarczego, firmy z branży budowlanej i informatycznej radzą sobie całkiem nieźle.
  Widać to po liście laureatów XIV edycji Dolnośląskiego Certyfikatu Gospodarczego. Firmy z tych branż są dość licznie reprezentowane.

  Nie jest to chyba zaskoczeniem z tego względu, że przecież nasz region i Wrocław kojarzone są w kraju z informatyką i silnie rozwijającym się budownictwem. Mamy wiele bardzo dobrych przedsiębiorstw informatycznych, które mogą się poszczycić unikalnymi rozwiązaniami. Potencjał naszego regionu doceniają też zagraniczne koncerny z tej branży, które we Wrocławiu bardzo chętnie tworzą swoje oddziały.

  W trudniejszych warunkach gospodarczych odnajdują się firmy budowlane. Wprawdzie ceny ich usług w czasie kryzysu znaczenie spadły, to jednak zleceń nie brakuje, zwłaszcza we Wrocławiu, rozbudowującym się przed Euro 2012.
  Nie jest to chyba zaskoczeniem z tego względu, że przecież nasz region i Wrocław kojarzone są w kraju z informatyką i silnie rozwijającym się budownictwem.
  Z wszelkimi problemami dobrze radzi sobie przedsiębiorstwo Inter-System. Na wrocławskim rynku budowlanym obecne jest już od dwudziestu lat. W tym roku uhonorowane zostało Złotym Laurem, czyli otrzymało Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy po raz piąty. Przedsiębiorstwo wykonuje wiele robót budowlanych, m.in.: konserwację i renowację zabytków, budownictwo przemysłowo-handlowe, obiekty służby zdrowia, sportowe, mieszkaniowe, oświatowe.
  Bardzo dobrze prosperuje również wrocławskie przedsiębiorstwo Filar, które w tym roku Dolnośląski Certyfikat Gospodarczy otrzymało po raz pierwszy.

  - Kiedy kilkanaście lat temu powstała nasza firma, nie spodziewaliśmy się, że w 2009 roku będziemy tak dobrze funkcjonować i odczuwać tak dużą satysfakcję z pracy - opowiada Kamil Guzikowski z działu technicznego przedsiębiorstwa Filar. - W związku z przyznaniem certyfikatu czujemy się zaszczyceni. Dzięki temu wyróżnieniu z pewnością będziemy jeszcze bardziej wiarygodni na rynku budownictwa Dolnego Śląska i Opolszczyzny - dodaje Guzikowski.

  Przedsiębiorstwo Bisek Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym nagrodzone zostało już po raz trzeci. Co świadczy o tym, że wciąż się rozwija i utrzymuje na wysokim poziomie. W swojej ofercie ma m.in.: remonty i budowy dróg, konserwację i remonty torowisk, renowacje rurociągów, prace hydrotechniczne, produkcję betonów, asfaltów, stolarki budowlanej PCV.

  Jaka jest recepta na sukces i na radzenie sobie z kryzysem?
  Prezes Adam Bisek przyznaje, że najważniejsza dla rozwoju firmy jest innowacyjność.
  - Ostatnio zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązanie, jakim jest asfalt gumowy, dzięki temu jesteśmy o krok do przodu w dziedzinie technologii - mówi Adam Bisek.
  Tegoroczni laureaci Dolnośląskich Certyfikatów Gospodarczych licznie reprezentowani są także przez firmy z branży informatycznej. Można więc stwierdzić, że dolnośląskie przedsiębiorstwa z tej dziedziny gospodarki nie tylko opierają się kryzysowi, ale także przyczyniają się do rozwoju regionu, tworzenia rynku pracy, a także stanowią wizytówkę jakości, innowacyjności, nowoczesności i solidności pracy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama