Legnica: Radna i dyrektor się nie pogodzili

  Legnica: Radna i dyrektor się nie pogodzili

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sąd Rejonowy w Legnicy nie zdołał pogodzić dyrektora Teatru im. Modrzejewskiej Jacka Głomba i radnej Krystyny Gizickiej-Krasińskiej.
  Podczas posiedzenia pojednawczego dyrektor domagał się publicznych przeprosin za słowa "łapka w łapkę". Radna twierdzi, że nie miała zamiaru nikogo obrazić, więc nie będzie też przepraszać.

  Ostre sformułowanie padło z ust radnej rok temu, podczas sesji rady miejskiej, gdy debatowano o wniosku ówczesnego przewodniczącego o dotację dla teatru. Placówka Głomba była jedyną instytucją kulturalną, która pod koniec lata nie dostała dodatkowego wsparcia z budżetu miasta.
  Jak twierdziła Gizicka-Krasińska, to nie przypadek, że wniosek składa właśnie Robert Kropiwnicki, którego Agencja Rozwoju Regionalnego Arleg wykonuje zlecenia teatru. Dodała, że Głomb i Kropiwnicki działają "łapka w łapkę".
  Jacek Głomb: Zostałem absurdalnie i niesprawiedliwie oskarżony.
  - Zostałem absurdalnie i nie-sprawiedliwie oskarżony o stworzenie razem z przewodniczącym rady spółki korupcyjnej - uważa Jacek Głomb. - Zrobiła to podczas obrad komisji rewizyjnej. Powtórzyła na sesji do radnych i w obecności moich pracowników.

  We wrześniu dyrektor i radna ponownie spotkają się na sali rozpraw, tym razem w procesie karnym. Z powództwa prywatnego sprawę wytoczył szef teatru. Głomb chce, by radna przeprosiła go na sesji rady miejskiej i w ogólnopolskim dzienniku. Domaga się także ok. 4 tys. zł na cele charytatywne.
  Rok temu to prezydent atakował Głomba - najpierw skierował do teatru komornika, potem strażników miejskich, a skończyło się na prokuraturze. Sąd oddalił wniosek straży o grzywnę za zajęcie rynku na potrzeby happeningu, a prokuratura umorzyła śledztwo o niegospodarność. Radnej grozi do dwóch lat więzienia. Krystyna Gizicka-Krasińska nie straci mandatu w radzie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To nie cyrk

   erew (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 13

   Dzisiaj zero honoru i odpowiedzialności za swoje słowa to niestety standard. M. in. dzięki działalności legnickiego teatru miasto nie jest kojarzone wyłącznie z Rosjanami.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama