Głogi w naszych portfelach

  Głogi w naszych portfelach

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rozmowa z Józefem Wilczakiem z wydziału promocji w Urzędzie Miasta w Głogowie.
  W ostatnim numerze "Tygodnika Głogowskiego", lokalnego dodatku do naszej gazety, opublikowaliśmy artykuł o nowych monetach: głogach. Są one prawdziwą walutą, ale tylko w sześciu punktach w Głogowie...

  Okolicznościowe monety z okazji 900. rocznicy obrony Głogowa rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dużo ich jeszcze zostało?

  Tych srebrnych o nominale 40 głogów i wartości 200 złotych już nie ma w sprzedaży. A z 25 tysięcy mosiężnych 4 głogów, wartości 4 złotych, zostało kilkanaście tysięcy sztuk.

  Głogami można płacić tak, jak złotówkami. Ale mieszkańcy Głogowa kupują monety raczej na pamiątkę - dla siebie i rodziny.


  Tak. Mieszkańcy, a szczególnie kolekcjonerzy, chcą zachować głogi na pamiątkę. Niewykluczone, że są i tacy, którzy sami handlują tymi pieniędzmi. No cóż, na to nie mamy jednak już wpływu. Ale w mieście, jak do tej pory, jest sześć punktów, w których można płacić głogami.

  Gdzie?

  Są to Głogowskie Obiekty Sportowe, Castorama, Zakład Jubilerski Arnold przy alei Wolności, sklep Kolekcjoner przy ulicy Morcinka na Mogadorze oraz trzy pizzerie: Pinokio, Rustica i Cheops. Być może zgłoszą się jeszcze do nas szefowie innych placówek czy punktów usługowych w mieście. Głogami będzie można płacić do 30 września.

  Jeśli jednak ktoś rozmyśli się i zechce pozbyć się tych monet, ale na przykład nie znajdzie kupca, to co wtedy?

  Miasto odkupi je w tej samej cenie emisyjnej, czyli po cztery złote.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama