KGHM chce dzisiaj wybrać prezesa

  KGHM chce dzisiaj wybrać prezesa

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA zbiera się dziś, aby przesłuchać 3-6 finalistów konkursu na prezesa spółki i wybrać osobę, której powierzy na trzy lata kierowanie zarządem.
  Lista menedżerów, którzy złożyli dokumenty, jest trzymana w tajemnicy.
  Były prezes Stanisław Speczik (2001-2004) wyznał nam, że stara się o powrót do Lubina. Na pewno kandyduje obecny p.o. prezesa Herbert Wirth.

  Według nieoficjalnych doniesień, w konkursie wystartowali także Marian Krzemiński, który kierował Polską Miedzią w latach 1999-2001, Andrzej Szczepek, długoletni wiceprezes KGHM, oraz Jerzy Zdrzałka, który za rządów prawicy był przewodniczącym rady nadzorczej lubińskiej spółki, a potem objął stanowiska wiceministra budownictwa i finansów.

  Kandydatów, którzy zostali zaproszeni na dzisiejsze posiedzenie, wyłoniła komisja konkursowa złożona z przedstawicieli ministra Skarbu Państwa. Będą odpowiadać na pytania członków rady nadzorczej. Potem odbędzie się głosowanie. Jeśli rada uzna, że żaden nie nadaje się na prezesa Polskiej Miedzi, może unieważnić ten i ogłosić kolejny konkurs, to jednak mało prawdopodobne rozwiązanie.
  Przedstawiciele załogi domagają się, aby ze względu na konieczną korektę budżetu firmy i plany inwestycyjne, zakończyć procedurę w lipcu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama