Legnica: Policjant strzelił nieświadomie

  Legnica: Policjant strzelił nieświadomie

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legnicka prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie postrzelenia policjantki przez instruktora. Uznała, że był to nieszczęśliwy wypadek.
  Stało się to w sierpniu minionego roku w legnickiej Komendzie Miejskiej Policji, podczas szkolenia z obsługiwania pistoletu Walter. Uczestniczyły w nim dwie 23-letnie dzielnicowe, które właśnie miały taką broń.

  Zajęcia prowadził 37-letni doświadczony instruktor z 11-letnim stażem w policji. Dlaczego padł strzał?
  - Już po zakończeniu zajęć policjantki poprosiły instruktora, aby im pokazał swój pistolet Glock - mówi Liliana Łukasiewicz. - Chciały go porównać ze swoimi walterami.

  Instruktor wyciągnął magazynek i dał policjantkom glocka. Obejrzały broń i odłożyły ją na biurko. Wtedy zadzwonił telefon, co jak się okazało miało fatalne skutki.
  - Instruktor podniósł słuchawkę - dodaje prokurator Łukasiewicz. - Podczas rozmowy wziął też broń do ręki. Włożył magazynek i strzelił. Zrobił to wszystko nieświadomie.

  Broń była wycelowana w pustą przestrzeń. Ale pocisk odbił się od ściany i rykoszetem trafił policjantkę w rękę i udo. Instruktor natychmiast udzielił jej pierwszej pomocy. Ranna kobieta była operowana w legnickim szpitalu. Do dzisiaj przebywa na zwolnieniu lekarskim.

  Prokuratura, umarzając postępowanie, stwierdziła, że instruktorowi nie można zarzucić niedopełnienia obowiązków, gdyż do wypadku doprowadził nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Jednocześnie prokuratura zwróciła się do komendanta policji o wypracowanie jasnych i przejrzystych reguł podczas tego typu szkoleń.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama