Ambasador Izraela odwiedzi Świdnicę

  Ambasador Izraela odwiedzi Świdnicę

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Urząd Miejski w Świdnicy szuka osób, które znały lub pamiętają rodzinę ambasadora Izraela Zvi Rav-Nera, który kiedyś mieszkał w mieście.
  We wtorek, 21 lipca, dyplomata odwiedzi Świdnicę. Chce się spotkać ze znajomymi i jeszcze raz wrócić do miejsca, w którym się wychował i spędził lata dziecięce.

  - To podróż sentymentalna, ponieważ pan ambasador urodził się w Świdnicy w 1950 roku. Wraz z rodzicami spędził w tym mieście siedem lat - tłumaczy Marta Kubica, asystentka ambasadora Izraela w Polsce.

  Zvi Rav-Ner wraz z rodzicami mieszkał w budynku przy ul. Kupieckiej, dziś jest to ulica Spółdzielcza.
  Osoby, które pamiętajś rodzinę, proszone są o kontakt z Urzędem Miejskim w Świdnicy pod numerem telefonu: 074-856-28-98.

  Podczas pobytu w mieście ambasador chętnie spotka się z mieszkańcami. Na razie nie są znane dokładne godziny spotkania. Wiadomo, że będzie chciał zobaczyć ulicę, przy której kiedyś mieszkał.
  Zvi Rav-Ner urodził się w Świdnicy w rodzinie żydowskiej. Do Izraela wyemigrował 7 lat później.

  Z izraelskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych dyplomata jest zwišzany od 1977 roku, wcześniej studiował na Wydziale Komunikacji Mediów i Wydziale Literatury Hebrajskiej Uniwersytetu Tel Awiwu.
  Przez wiele lat pracował w Ambasadzie Izraela w Londynie. Od kwietnia 2009 roku jest Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Izraela w Warszawie.
  W 1973 roku ożenił się z malarką Yehudit. Ma troje dzieci i dwoje wnuków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama