Wałbrzych: Związkowcy z Takata Petri chcą odszkodowania

  Wałbrzych: Związkowcy z Takata Petri chcą odszkodowania

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Związki zawodowe wałbrzyskiego zakładu Takata Petri, który ma być w sierpniu zamknięty, przedstawiły prezesowi firmy swoje żądania.
  Na większość wniosków zarząd odpowie w poniedziałek. Tłumaczy, że takie decyzje zależą od centrali w Niemczech.
  Na razie pewne jest, że pracownicy, którzy przeszli do wałbrzyskiej fabryki z Takaty w Krzeszowie, będą mieli doliczony tamten staż pracy. Związkowcy zażądali również 10 tys. zł odszkodowania dla tych, którzy przepracowali do dwóch lat i którym umowy kończą się przed zamknięciem zakładu w Wałbrzychu.


  - Niestety, sporo kolegów ma umowy czasowe, które kończą się na przykład w lipcu. Chcielibyśmy, by również mogli dostać odszkodowanie, w wysokości 10 tys. zł - mówi Janusz Kowalski, szef Solidarności w zakładzie. Ponadto chcą, żeby osoby, które pracują dłużej niż dwa lata, dostały 4 tys. złotych odszkodowania za każdy przepracowany rok.

  - Te pieniądze nam się należą, bo zaufaliśmy firmie i pracowaliśmy w niej od początku - mówi Kowalski. Związkowcy uważają, że Takata przenosi produkcję do Rumunii, bo tam są niższe koszty produkcji.

  Firma tłumaczy jednak, że przenosiny są spowodowane brakiem opłacalności zakładu w Wałbrzychu. Takata Petri była pierwszą firmą, która zaczęła działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wypełniła już wszystkie zobowiązania, jakie nakładała na nią umowa z polskim rządem, podpisana w momencie inwestowania w Wałbrzychu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama