Dobków: Przystanki jak z Disneya

  Dobków: Przystanki jak z Disneya

  Tomasz Woźniak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dzieci malowały przystanki PKS a teraz będą dbały, by nikt ich nie dewastował.
  Blisko 50 dzieci z Dobkowa, wsi koło Świerzawy, od wczoraj maluje wiaty przystankowe. Pieniądze na farby i pędzle wywalczyło Stowarzyszenie Dobków, które realizuje program "Bajkowe Przystanki" finansowany przez Fundację Rozwoju Wsi.

  - Na pomysł wpadła Halina Marzec, która uznała, że to dobry sposób na wandalizm - mówi Krzysztof Rozpędowski ze Stowarzyszenia. - Na zakończenie akcji weźmiemy dzieci na wycieczkę do Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach i wspólne ognisko z kiełbaskami.
  Do tej pory trzy przystanki straszyły przyjezdnych. Miały wybite szklane kafle, dziury w murze z pustaków, wyryte w tynku napisy. Teraz pojawiły się w ich miejsce kolorowe postacie z bajek Disneya i malunki zwierząt.

  Każda z kilkunastoosobowych grup malowała jeden przystanek. Dzieci rozpoczęły nawet rywalizację, który będzie najpiękniejszy. Jedna z grup miała bowiem wsparcie starszych nastolatek, które naszkicowały wizerunki disneyowskich bohaterów. Maluchy wypełniły kontury kolorami. Malarze z pozostałych przystanków wezwali do pomocy rodziców.
  Na pomysł wpadła Halina Marzec, która uznała, że to dobry sposób na wandalizm.
  - W Dobkowie nie ma wielu propozycji na wakacje, więc dla dzieci to prawdziwa frajda - dodaje Rozpędowski. - I gwarancja, że będą dbać o to, co same stworzyły. W piątek młodzi malarze dokończą malowanie.

  O tym, że wakacje na wsi nie muszą być nudne, przekonują też w Mściwojowie. Tutaj zorganizowano Letnią Akademię Bezpieczeństwa, w której dzieci razem ze strażakami i ratownikami WOPR-u poznają zasady bezpieczeństwa nad wodą i w górach. Samorząd zorganizował dwa tygodnie wycieczek, m.in. nad Jezioro Kunickie, gdzie najmłodsi poznawali działanie sprzętu ratunkowego. W stanicy żeglarskiej na zbiorniku wodnym w Mści-wojowie organizowane są bezpłatne kursy kajakarskie. - Zgłosiło się 120 dzieci z całej gminy Mściwojów - mówi Krzysztof Kowalczyk, pomysłodawca kursów.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama