Kłodzko: Pielęgniarki bronią dyrektora z dyscyplinarką

  Kłodzko: Pielęgniarki bronią dyrektora z dyscyplinarką

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Aleksander Niedzielski nie jest już dyrektorem szpitala powiatowego w Kłodzku.
  Stracił zajmowane od 14 lat stanowisko. Został zwolniony z pracy dyscyplinarnie i to na rok przed emeryturą.

  Z decyzją zarządu powiatu kłodzkiego o zwolnieniu Niedzielskiego nie może pogodzić się część załogi. Wczoraj pracownicy ZOZ-u wywiesili na bramie transparenty i zablokowali wejście do budynku administracyjnego. - Nie chcemy żadnego dyrektora przywiezionego przez starostę w teczce, a taki ma się zjawić - wyjaśnia Irena Witkowska, jedna z broniących Niedzielskiego pielęgniarek. - Jeśli powołana w środę nowa pani dyrektor przyjedzie, to nie wpuścimy jej do gabinetu. Będziemy protestować do skutku. Bo nasz dyrektor został potraktowany niesprawiedliwie.

  Innego zdania jest Marek Jagódka, wicestarosta kłodzki. Twierdzi, że dyscyplinarka była koniecznością. - Dyrektor Niedzielski nie tylko stracił nasze zaufanie, bo nie zapewnił mieszkańcom Lądka opieki w nocy i święta, a także zignorował zalecenia Najwyższej Izby Kontroli dotyczące rozpisania konkursu na kilkanaście kierowniczych stanowisk w szpitalu. On tak naprawdę nie chce z nami współpracować i odrzucił proponowane polubowne załatwienie sprawy - mówi Jagódka.

  Niedzielski unika kontaktu nie tylko z samorządowcami, ale również z dziennikarzami. We wtorek, kiedy pielęgniarki pikietowały w jego obronie przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Kłodzku, był na urlopie. Od środy jest na zwolnieniu chorobowym.
  Aleksander Niedzielski został zwolniony z pracy dyscyplinarnie i to na rok przed emeryturą.
  Władze powiatu cały czas deklarują jednak, że chcą sprawę załatwić polubownie i wycofać zwolnienie dyscyplinarne. Wówczas Niedzielski mógłby dopracować do emerytury jako ordynator urologii. Nie wiadomo jednak, czy od-wołany dyrektor zgodzi się na taki kompromis.

  Tymczasem w czwartek po południu przyjechała do Kłodzka Teresa Krakowska - nowo mianowana szefowa zakładu opieki zdrowotnej, która ostatnio pracowała w szpitalu w Katowicach. Dziś nowa szefowa chce spotkać się z załogą kłodzkiej lecznicy. Ma nadzieję, że zostanie wpuszczona do budynku administracyjnego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama