Wałbrzych: Seniorzy ruszą do akcji

  Wałbrzych: Seniorzy ruszą do akcji

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Emeryci i młodzież z Wałbrzycha będą razem uczyć się tańczyć.
  Wyjątkowy projekt realizuje Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Wałbrzychu. Wygrał on konkurs "Seniorzy w akcji", organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ze środków Polsko--Amerykańskiej Fundacji Wolności i dostał 11 tys. zł na warsztaty dla młodszych i starszych mieszkańców miasta.

  - Będziemy uczestniczyć w zajęciach tanecznych, aktorskich, a potem przedstawimy publiczności nasze dokonania - mówi Wanda Radłowska, autorka projektu.

  Wałbrzyszanka może być z siebie dumna. Na konkurs wpłynęło 600 programów z całej Polski. Do ścisłego finału przeszło zaledwie 37, w tym tylko do 26 nie było żadnych zastrzeżeń. Wałbrzyski projekt znalazł się właśnie w tej elitarnej grupie.
  Starsi lepiej poznają młodzież, jej potrzeby i sposób patrzenia na świat.
  Jest wyjątkowy przede wszystkim dlatego, że biorą w nim udział ludzie, których dzieli kilka pokoleń. Mimo to chcą nawiązać nić porozumienia i przekonują, że wynikną z tego korzyści dla obu stron. Starsi lepiej poznają młodzież, jej potrzeby i sposób patrzenia na świat. Natomiast młodsi przekonają się, że życie może się zacząć po 50. Do projektu "Inwazja ruchem kontra atak przestrzeni, czyli twórczo zakręceni" można się zgłaszać już dziś. Warsztaty ruszają we wrześniu. Informacji udziela pani Wanda w siedzibie związku przy ul. Armii Krajowej 40 w Wałbrzychu. W wakacje wałbrzyscy emeryci też nie leniuchują. Związek organizuje inny projekt, dzięki któremu chętni mogą razem z przyjaciółmi uczestniczyć w ciekawych wycieczkach, zwiedzaniu miasta i okolic.

  - Uwielbiam te nasze spotkania. Początkowo nie zawsze w nich uczestniczyłam, bo brakowało mi odwagi, teraz brakuje mi tylko spotkań - żartuje Ryszarda Truskowska.
  Ponadto już dziś o godz. 18 organizowany jest pierwszy z cyklu wykładów z zakresu geriatrii, ochrony i profilaktyki zdrowia. O tym, jak się prawidłowo odżywiać, opowie lekarz w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Sobięcin przy ul. 1 Maja 112.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama