Koleją do Sobótki i Kobierzyc

  Koleją do Sobótki i Kobierzyc

  Maciej Czujko

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  PKP Polskie Linie Kolejowe i urząd marszałkowski chcą w 2009 r. przywrócić dawne połączenie pasażerskie z Wrocławia do Świdnicy.
  Szynobus miałby jeździć przez Sobótkę i Kobierzyce. Obecnie kursują tamtędy jedynie składy towarowe. Wyruszają tylko raz albo dwa razy na dobę. W niektórych miejscach mogą rozwijać prędkość tylko 10 km/h. Wszystko przez fatalną jakość torów.
  Jak często i szybko miałby kursować pociąg osobowy?
  - Na początek chcielibyśmy, żeby wyjeżdżał co dwie godziny, a docelowo co godzinę - mówi dyrektor wydziału transportu urzędu marszałkowskiego Wojciech Zdanowski. - Na całej trasie powinien rozwijać prędkość 80 km na godzinę - zapowiada.

  By tak się stało, PKP musi zmodernizować tory na niektórych odcinkach i zorganizować przejazdy kolejowe. Na razie, gdy np. przez ul. Zwycięską we Wrocławiu przejeżdża pociąg towarowy, obsługa wysiada z lokomotywy i zatrzymuje ruch. Takie rozwiązanie nie byłoby możliwe przy tak częstych kursach.
  PKP i urząd uważają, że byłoby zainteresowanie pasażerów tym połączeniem. Zarówno weekendowych turystów ruszających na Sobótkę, jak i potrzebujących połączenia w dzień powszedni - np. pracowników LG jadących do fabryki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama