Osobowym do Europy

  Osobowym do Europy

  Grzegorz Chmielowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wczoraj w tym samym czasie antenowym Parlament Europejski wybierał Jerzego Buzka na swojego przewodniczącego, a polski Sejm dyskutował o zmianie budżetu.
  W sali w Strasburgu było wzniośle i miło zarazem. Podkreślano, że nasz kandydat to reprezentant państw, które niedawno dołączyły do starej Europy i wybór Buzka na szefa europosłów to kolejny etap europejskiego aktu zjednoczeniowego.

  Profesor z Górnego Śląska obdarował swojego poprzednika wyrzeźbioną w węglu figurką świętej Barbary, patronki górników. Zaś wzruszony Hans-Gert Pöttering serdecznie objął Buzka swoim ramieniem i przytulił, robiąc nawet umiarkowanego misia.

  Za to w Sejmie mieliśmy przedwakacyjny bój na polu budżetowym. Nikt nikogo nie przytulał, a wręcz odwrotnie. Liderzy poszczególnych ugrupowań poselskich ścigali się w dokopywaniu rządowi, a szczególnie ministrowi Jackowi Rostowskiemu, który przedstawił obniżony z powodu kryzysu budżet państwa.

  Oczywiście, każdy przemawiający z mównicy chciał dobrze i w pocie czoła atakował politycznego przeciwnika tylko po to, by nam, obywatelom szarakom, żyło się lepiej, nawet w kryzysie.

  I z takimi właśnie ekstremalnymi emocjami trafiłem na dworzec PKP w europejskim mieście Legnica, by udać się pociągiem do nieodległego, jeszcze bardziej europejskiego miasta Wrocław. Niby tylko 60 kilometrów, a już wyprawa. O dworcu lepiej nie mówić, tylko zatkać nos.

  Choć dzień piękny, lipcowy, ani śladu ulewy, to pociąg osobowy Przewozów Regionalnych z Görlitz do Wrocławia o 12.55 ma 15 minut spóźnienia, a w drodze do celu spóźnił się dodatkowe pół godziny. A pospieszny w drugą stronę w Legnicy miał już ponad pół godziny do tyłu. I taka to Europa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama