Wrocław sprzeda, co się da

  Wrocław sprzeda, co się da

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Na przetargach miasto zarobi więcej niż w 2008 r. Najlepiej idą stare mieszkania i działki pod domy.
  W tym roku na sprzedaży gruntów i budynków wrocławski magistrat chce zarobić 243 miliony złotych.

  Cele wielkiej wyprzedaży są dwa. Pierwszy - pokryć dziurę budżetową w kasie miasta. Drugi - pobudzić rozwój Wrocławia. Urząd sam nie wybuduje przecież hoteli na Euro ani nie wyremontuje wszystkich kamienic.

  Sprzedaż idzie całkiem nieźle.
  - Do końca czerwca na przetargach zarobiliśmy już 109 milionów złotych, a to 45 procent planu. To świetny wynik, zwłaszcza że tradycyjnie najwięcej transakcji dochodzi do skutku pod koniec roku - cieszy się Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia odpowiedzialny za przetargi.

  - To rzeczywiście dobry wynik. Zwłaszcza w sytuacji, gdy ceny, także gruntów niezabudowanych, których miasto do tej pory sprzedawało najwięcej, wciąż spadają - komentuje Leszek Michniak, prezes Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości. - Miejskie przetargi mogą być dobrym sposobem dla inwestora, żeby kupić grunt, jeśli oczywiście zrobi to po właściwej cenie.

  Ten rok jest wyjątkowy pod wieloma względami. Gorzej niż przed rokiem sprzedają się niezabudowane działki o dużej powierzchni. Kupcy nie zabijają się także o kamienice. Za to dużym zainteresowaniem cieszą się np. mieszkania i lokale usługowe.

  Największym hitem tego roku było dotąd 87-metrowe mieszkanie w zabytkowej kamienicy przy Podwalu 73. Wadium wpłaciło 26 osób, a w samym przetargu wzięły udział 24 osoby.

  - Ostatecznie zwycięzca wylicytował 1,43 mln złotych. Ale po uwzględnieniu wszystkich ulg wynikających z tego, że mieszkanie jest w zabytkowej kamienicy, do budżetu miasta wpłynęło 920 tysięcy złotych - wylicza Regina Danek, dyrektor wydziału nabywania i sprzedaży nieruchomości w magistracie. W drugim półroczu będą podobne okazje: 199-metrowe mieszkanie przy ul. Sztabowej 71 czy 198-metrowe w kamienicy przy ulicy Norwida 9.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama