Niepewna przyszłość Orlika

  Niepewna przyszłość Orlika

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jeleniogórscy radni spierają się z prezydentem o lokalizację kompleksu boisk sportowych.
  Wciąż niepewny jest los drugiego jeleniogórskiego boiska w ramach programu Orlik. W poniedziałek na nadzwyczajnej sesji rady miasta, zwołanej na wniosek prezydenta, radni mieli zmienić lokalizację kompleksu sportowego. Tak się jednak nie stało i nadal nie wiadomo, czy Jeleniej Górze przybędą kolejne boiska.

  - Prezydent chce innej lokalizacji niż radni - wyjaśnia opozycyjny radny, Miłosz Sajnog.
  Prezydent proponował już wcześniej, by drugi w mieście kompleks boisk w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" wybudować przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach. Ale radni z komisji oświaty zaproponowali, by boiska powstały na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej. Na sesji 30 czerwca rada podjęła uchwałę, że Orlik będzie budowany przy podstawówce, a nie, jak chciał prezydent, przy zespole szkół.

  Od tego czasu zaczęły się niespotykane wcześniej zabiegi władz miasta, by zmienić decyzję rady - opowiada radny Ireneusz Łojek. Jak dodaje, nie widzi powodu, dla którego boisko miałoby powstać przy innej szkole niż ta, którą przegłosowała wcześniej rada. Nie ma racjonalnych powodów, aby budować gdzie indziej.

  - Lokalizacja przy Szkole Podstawowej numer 6 jest o wiele lepsza. Dzieci i młodzież mieszkający na pobliskim osiedlu będą mieli do boisk swobodny dostęp - uważa radna Grażyna Malczuk.
  Jak dodaje, jeszcze żadna jeleniogórska inwestycja nie wzbudziła tylu emocji.

  Na jednym ze spotkań przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój zasugerował nawet, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, to marszałek może cofnąć dofinansowanie. A jest to 30 procent wartości inwestycji, czyli ok. 330 tys. zł. Radni mają jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

  Jak argumentuje prezydent Marek Obrębalski, lokalizacja Orlika w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych jest o wiele lepsza, bo uczy się tam ponad dwa razy więcej uczniów niż w podstawówce. A przecież głównym celem programu Orlik jest właśnie udostępnianie dzieciom i młodzieży infrastruktury sportowej.
  - W godzinach lekcyjnych wykorzystanie boisk będzie zdecydowanie większe przy zespole szkół - przekonuje Marek Obrębalski.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowe Orliki

   tu_i_teraz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   W poniedziałek otwarto również Orlika w Ścięgnach k.Karpacza.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama