Ważne
  Uwaga! Oni mają talent

  Uwaga! Oni mają talent

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Aktorka, kompozytor i grupa performerska: przedstawiamy młodych i bardzo zdolnych wrocławian.
  Helena Sujecka
  - Nie mam ryjka amantki - uśmiecha się tegoroczna absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.
  Ma za to oryginalną urodę i duży talent. Docenił go już m.in. Przemysław Wojcieszek (w sztuce "Zaśnij teraz w ogniu", wystawianej we wrocławskim Teatrze Polskim, była Julią) i Wojciech Kościelniak (wybrał ją do roli Nastazji Filipownej w musicalowej adaptacji "Idioty" Fiodora Dostojewskiego. Premiera 9 października w Teatrze Muzycznym Capitol, którego jest nowym nabytkiem).

  Wcześniej - już pod koniec roku - zobaczymy 24-latkę w głównej roli na dużym ekranie. W filmie "Dwa światy, zaświaty" Ryszarda Brylskiego zagra u boku Katarzyny Figury i Jerzego Treli wplątaną w miłosną historię córkę kamieniarza, Kitkę.

  Nie zawsze wszystko szło tak gładko. Do szkoły aktorskiej dostała się dopiero za trzecim razem. Wcześniej było Studio Aktorskie Lart w Krakowie i... filologia klasyczna na Uniwersytecie Gdańskim.
  - Moja mama jest aktorką w teatrze w rodzinnym Słupsku, a tato charakteryzatorem w tym samym miejscu. Teatr był od zawsze częścią mojego życia - mówi Sujecka.

  Jakie ma marzenia?
  - Zagrać u Kusturicy czy Wartanowa - wymienia jednym tchem. - I właśnie Nastazję Filipownę w "Idiocie"! - dodaje szybko.

  Tomasz Bednarczyk
  Prestiżowy magazyn muzyczny "The Wire" publikuje pochlebne recenzje jego płyt, a amerykańska wytwórnia 12k, należąca do muzyka i fotografa Taylora Deupree, wydaje jego ostatni krążek "Let's Make Better Mistakes", który ukazał się miesiąc temu.

  Płyty żadnego innego wrocławskiego artysty nie są dostępne w tak wielu miejscach za granicą. Dźwięki ze wszystkich trzech solowych płyt producenta i kompozytora powstają w domowym zaciszu. Kontrakty płytowe dwudziestoparolatek podpisał przez internet. Instrumentalne, ambientowe kompozycje klimatem przypominają dokonania Briana Eno czy Williama Basińskiego. Bednarczyk jest też autorem remiksów m.in. dla wrocławskiej grupy Husky czy norweskiej Flunk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hmm..

   benk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 43 / 11

   Szukają "młodych zdolnych" od wielu dekad i coś widać, że mimo tych poszukiwań mentalnośc narodowa powolutku moherowieje, a poziom umoherowienia oplata coraz młodsze roczniki. Juliusz Cezar, Hitler...rozwiń całość

   Szukają "młodych zdolnych" od wielu dekad i coś widać, że mimo tych poszukiwań mentalnośc narodowa powolutku moherowieje, a poziom umoherowienia oplata coraz młodsze roczniki. Juliusz Cezar, Hitler i Stalin też szukali młodych zdolnych. Znaleźli i..oszukali. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo