Takata Petri zamyka zakład w Wałbrzychu

  Takata Petri zamyka zakład w Wałbrzychu

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Potwierdziły się najczarniejsze scenariusze. Wałbrzyski zakład Takata Petri, produkujący kierownice, ma działać tylko do końca sierpnia.
  Koncern ogłosił tę decyzję w piątek. Została podjęta ze względu na straty związane z utrzymaniem pełnej produkcji w ostatnich latach. Pracę może stracić 571 osób. W tym tygodniu zarząd firmy ma się spotkać w tej sprawie ze związkami zawodowymi.

  - Negocjacje będą dotyczyć znalezienia możliwie najlepszych rozwiązań, wspierających pracowników, którzy stracą pracę w wyniku likwidacji - zapewniają w firmie.

  Na to liczą również pracownicy. - Nie wiem, co dalej z nami będzie, przecież teraz nigdzie nie ma pracy - mówi nam jeden z zatrudnionych, prosząc o anonimowość.
  Takata Petri to pierwszy zakład, który ruszył na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pracowało w nim 800 osób. W ostatnich miesiącach załoga zmniejszyła się o ponad 24o. W lutym firma ogłosiła zwolnienia grupowe.
  W tym tygodniu z szefami Takaty w Wałbrzychu spotkają się związkowcy.
  O tym, że centrala grupy rozważa likwidację wałbrzyskiego zakładu, pisaliśmy przed miesiącem w "Polsce-Gazecie Wrocławskiej". Wówczas zarząd wyjaśniał, że co prawda sytuacja nie pozwala na długoterminowe planowanie i nie daje gwarancji na przyszłość, ale Takata ma nadzieję na poprawę sytuacji i nie planuje teraz przeprowadzać zwolnień grupowych.
  Wiadomo już jednak było, że centrala Takaty poważnie zastanawia się nad losem wałbrzyskiego zakładu.

  Teraz związki zawodowe czekają na spotkanie z szefostwem firmy. W tym tygodniu dowiemy się, jakie działania podejmą w związku z planowanymi zwolnieniami.
  Spokojni o przyszłość mogą być zatrudnieni w drugiej fabryce Takaty w Polsce, z siedzibą w Krzeszowie, gdzie produkowane są poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama