Zgorzelec: Teren dawnego obozu jenieckiego zostanie...

  Zgorzelec: Teren dawnego obozu jenieckiego zostanie zagospodarowany

  Janusz Pawul

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Irlandczyk Ruario O'Brien wygrał konkurs ogłoszony przez fundację Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, gminę Zgorzelec i powiat zgorzelecki na opracowanie koncepcji architektonicznej zagospodarowania terenu dawnego hitlerowskiego obozu jenieckiego Stalag VIII A w Zgorzelcu.
  Głównym warunkiem konkursu było połączenie w projekcie tragicznej historii miejsca z jego planowanym wykorzystaniem jako bazy dla twórczej pracy uzdolnionej artystyczne młodzieży z całej Europy.
  Marek Wolanin z Urzędu Gminy Zgorzelec zapewnia, że dzięki zabudowie i wykorzystaniu terenu stalagu, pamięć o więzionych tu jeńcach nie zaginie.

  Więźniem Stalagu VII A był Olivier Messiaen, znakomity francuski kompozytor, który w obozie skomponował swoje dzieło pt. Kwartet na koniec czasu. Na jego cześć planowane na terenie obozu Europejskie Centrum Edukacyjno -Kulturalne w Zgorzelcu będzie nosiło nazwę Meeting Point Music Messiaen.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama