Radni Wrocławia kłócili się w czwartek o miejską gotówkę

  Radni Wrocławia kłócili się w czwartek o miejską gotówkę

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławscy radni, głosami koalicji klubów Rafała Dutkiewicza oraz Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowali o wprowadzeniu 170 milionów oszczędności w tegorocznym budżecie.
  Ale nie było łatwo.
  Słowne przepychanki między koalicją a opozycyjnymi radnymi PO trwały półtorej godziny.
  - Rozumiemy, że podczas kryzysu trzeba szukać oszczędności, ale dlaczego tak? Dlaczego jednocześnie zabiera się 186 tys. złotych na konserwację sprzętu do monitoringu, obcina pieniądze dla organizacji pozarządowych, a nie redukuje np. zatrudnienia w urzędzie miejskim? - dopytywał Leon Susmanek, wiceszef klubu PO.

  Jego koledzy klubowi dziwili się także, dlaczego ratusz chce zmniejszać wydatki o 170 mln zł, podczas gdy do budżetu wpłynie tylko o 84 mln zł mniej.

  - Nie możemy zmniejszać zatrudnienia, bo wciąż mamy półtora miliarda złotych na inwestycje w budżecie i ktoś musi nadzorować wydawanie tych pieniędzy - bronił się Marcin Urban, skarbnik miasta. I dodał, że większe cięcia to przygotowanie ewentualnych mniejszych wpływów z podatków, które mogą nas czekać. Ostatecznie PO głosowała przeciw oszczędnościom.

  Rajcy pokłócili się także o założenia do przyszłorocznego budżetu. Platforma nie była w stanie wybaczyć urzędnikom, że zrezygnowali np. z forsowanego przez tę partię projektu budowy boiska do hokeja na trawie, a w zamian za to wprowadzili projekty autorstwa PiS, m.in. esemes ze szkoły do rodziców, gdy ich dziecko nie pojawi się na zajęciach.


  Od czwartku Wanda Ziembicka-Has jest nową radną
  Wanda Ziembicka-Has została wczoraj zaprzysiężona na nową radną Wrocławia. Zastąpiła Roberta Pietryszyna (klub radnych Rafała Dutkiewicza), który zrezygnował z mandatu z powodów osobistych.
  Nowa radna to dziennikarka radiowo-telewizyjna, która do tej pory była radną osiedlową na pl. Grunwaldzkim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama