Ślub na statku? Zgoda. Ale z wyłączonym silnikiem!

  Ślub na statku? Zgoda. Ale z wyłączonym silnikiem!

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Młode pary chcą się pobierać poza urzędem. Urzędnicy coraz chętniej się na to zgadzają.
  - Nie wyobrażamy sobie ślubu w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego - mówią Agnieszka Majewska i Tomasz Pająk z Wałbrzycha. - To wyjątkowy dzień, ma być piękny i niezapomniany, a w urzędzie to byłoby tak, jakbyśmy podpisywali jakąś zwykłą umowę albo rejestrowali samochód - żartują.
  Miesiąc temu podjęli decyzję, że chcą się pobrać. Ich marzeniem jest, by mogli sobie powiedzieć "tak" w zamku Książ.
  - Będziemy z taką prośbą występowali do Urzędu Stanu Cywilnego i liczymy, że uda nam się uzyskać zgodę - mówią.

  Coraz więcej par chce się pobierać poza siedzibami USC. Przekonali się o tym w Świdnicy, dlatego podjęli decyzję, że będą takich właśnie ślubów udzielać.
  - Ale wszystko w granicach rozsądku i z zachowaniem powagi urzędu - zaznacza Grażyna Ostaszewska, zastępca kierownika USC w Świdnicy. I uprzedza, że nie wchodzą w grę bardzo wymyślne propozycje młodych par. Nikt nie zmusi kierownika USC, żeby nurkował lub skakał ze spadochronem.

  - Ale urokliwe pałacyki - jak najbardziej. Ważne jest tylko to, żeby były na terenie, który należy do naszego USC - wyjaśnia zastępca kierownika.
  Na pewno więc nie zgodzą się na ślub w górach. A właśnie taki przeżyli mieszkańcy Bielawy. Rok temu u stóp wieży widokowej na Wielkiej Sowie "tak" na całe życie powiedzieli sobie Dagmara Moskwa i Rafał Aleksandrowicz. Nowożeńcy z Bielawy kochają góry i od dawna marzyli, by to właśnie tu wziąć ślub.

  Uroczystość była niezwykle romantyczna: były kwiaty, dywan, muzyka. Wszystkiemu przyglądał się tłum turystów, którzy weszli na Wielką Sowę, by zobaczyć to niecodzienne wydarzenie. Panna młoda w pięknej białej sukni i wpatrzony w nią mąż dostali na szczęście dwa białe gołębie i życzenia od wszystkich zgromadzonych.

  Jeszcze bardziej wyjątkowy był ślub pary glinoludów. Wrocławianin Marcin Lewandowski i pochodząca z Bolesławca Magdalena Drążkiewicz jako pierwsi w Polsce wzięli ślub wymazani od stóp do głów gliną. Uroczystość w bolesławieckim Urzędzie Stanu Cywilnego była elementem drugiej już gliniady, czyli Parady z Miłości do Gliny.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama