Ważne
  Wpis 11. - 5,5 argumentu za tym, by Wrocław został monarchią

  Wpis 11. - 5,5 argumentu za tym, by Wrocław został monarchią

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jestem, jestem. Już pewnie myśleliście, że mnie nie ma i na bloga nie wrócę. Ale ja jestem. Jestem na blogu i jestem pewien, że nasz ukochany prezydent Rafał Dutkiewicz zostanie królem.
  Co na to wskazuje?

  1. Mamy już we Wrocławiu Zamek Królewski. Czyli mieszkanie dla króla zapewnione. Oczywiście tymczasowe. Dopóki się jakiegoś nowego zamku Najjaśniejszemu Panu nie postawi. Choćby na Maślicach, koło stadionu. Pójdzie szybciej niż z rzeczonym boiskiem, bo jak już nasz prezydent zostanie królem, to zniesie ustawę o zamówieniach publicznych i rach, ciach się wykonawcę wybierze bez żadnych protestów.


  2. Będziemy mieli zebrę z Ratusza na Zamek Królewski (patrz wpis dziewiąty). Żeby się król szybciej do nowej siedziby przeniósł. A i orszak królewski po uroczystej koronacji na Zamek szybciej dojdzie.

  3. Jest już wrocławski dukat, to i warszawska złotówka nam niepotrzebna. Na razie na dukacie widnieje Zamek Królewski. Ale jak król zdecyduje, że wejdziemy do strefy Euro, to się wybije monetę z wizerunkiem Jego Wysokości. Dopiero na aukcjach internetowych zawrotne ceny będzie bić!!!

  4. Pytałem kolegów bardziej zorientowanych (redaktor Knapik Bartek, na przykład), to mi mówili, że jest już też nawet Następca Tronu. Ale, że nie jesteśmy blogiem plotkarskim, nie będziemy rozwijać tego tematu.

  5. Mamy zaczątek sił zbrojnych, a przynajmniej siedzibę (remontowaną ostatnio podejrzanie intensywnie) dowództwa w bunkrze na pl. Strzegomskim. Patrz wpis około drugiego. Co prawda, Pan Prezydent mnie nie posłuchał i nie pomalował go na kolory maskujące, TYLKO NA NIEMASKUJĄCE. Ale już trudno. W końcu Pentagon też jakoś specjalnie zamaskowany nie jest, a dowodzi największą armią świata.

  5a. Mamy też jedyne w NATO (o ile Jego Królewska Mość zdecyduje, że do sojuszu wejdziemy) fontanny bojowe. Przekonali się o tym widzowie podczas otwarcia fontanny na Pergoli 4 czerwca. W razie (odpukać) czego, fontannę będzie można przezbroić na jakiś środek bojowy. I już. Nie do końca tylko wiem, jak przebazować fontannę z Parku Szczytnickiego w rejon ewentualnego konfliktu. Ale tym będą się już martwili w dowództwie sojuszu w Brukseli.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hmm..

   tetryk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   No bardzo chciałbym się przyczepić, ale tym razem naprawdę nie ma do czego. Naprawdę zabawny odcinek :)) Damned!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   hihi

   fan fan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   hihi...im bardziej władza się stara, tym bardziej Rybak dowala...:)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   fontanna bojowa

   relik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   "fontanna bojowa" no nie ja umrę!!! szacun Marcin!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo