Dolnośląskie Certyfikaty już przyznane

  Dolnośląskie Certyfikaty już przyznane

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czterdzieści sześć firm z naszego regionu wyróżnionych zostało Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym.
  Przedstawiciele czternastu przedsiębiorstw odebrali to wyróżnienie po raz pierwszy. W tej grupie, w kategorii dużych zakładów, byli to menedżerowie z koreańskiej firmy LG Chem Poland w Biskupicach Podgórnych (produkcja polaryzatorów do ekranów LCD) oraz z PHU Lubinpex Sp. z o.o. w Lubinie (wytwarzanie posiłków, usługi gastronomiczne i cateringowe). Dwie firmy - Przedsiębiorstwo Budowlane Inter-System; Sp. z o.o. z Wrocławia oraz Zakłady Mięsne Niebieszczańscy Sp. jawna z Proszówki koło Gryfowa Śląskiego otrzymało certyfikaty już po raz piąty.

  Idea tego dolnośląskiego wyróżnienia wzoruje się na znanych międzynarodowych nagrodach gospodarczych, takich jak np. japońska Nagroda Deminga. Porozumienie o powołaniu DCG zostało podpisane podczas obrad Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej w 2000 roku. Patronami wszystkich, czternastu już edycji DCG, byli wojewodowie i marszałkowie regionu. Przewodniczącym kapituły przyznającej wyróżnienia jest marszałek.
  Aby otrzymać certyfikat firma musi min. wykazać się dobrą sytuacją finansową, być innowacyjną, przestrzegać norm Kodeksu Pracy i zasad uczciwej konkurencji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama