Wielkie brawa dla Brave. I gut

  Wielkie brawa dla Brave. I gut

  Jacek Antczak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Dobra wiadomość dla miasta Wrocławia. Może w jego budżecie znajdzie się brakujące 100 milionów.
  Ba, może nawet koszykówka (a także siatkówka, piłka ręczna, żużel i hokej na trawie) wkrótce się odrodzi. A już na pewno polepszy się wędkarstwu. Ryby (w Odrze) będą brały.

  A wszystko to za sprawą baeyeonsin-gut. Nie, to nie pomyłka. To rytuał. Otóż Kim Keum-hwa (nie, to nie pomyłka, to szamanka) odtańczyła przedwczoraj nad Odrą modlitwę o pomyślność i dostatek Wrocławia. Wczoraj odganiała złe duchy krążące po stolicy Dolnego Śląska. Kim mówiła, że wyczuwa ich wiele, co nikogo nie zaskoczyło. Szamanka nie ujawniła jednak, czy są z klubu radnych PO, PiS czy RD.

  Słynna koreańska szamanka, gość Brave Festival, jest bardzo skuteczna. W Korei jej rytualne tańce oglądają za pośrednictwem telewizji miliony ludzi. I potem Koreańczykom większość rzeczy się udaje. No, może z wyjątkiem daewoo tico.

  Niestety, rytuał, który miał się dokonać na Odrze (tzn. na barce), przeniesiono "nad Odrę". Uczestnicy byli jednak oczarowani. Dosłownie. Bóstwa, choć tego nie możemy być pewni, wrocławski "gut" szamanki przyjęły "dobrze", więc mieszkańcom, a może i budżetowi, fortuna będzie sprzyjać.

  Słynna koreańska szamanka, gość Brave Festival, jest bardzo skuteczna.
  A już zupełnie na poważnie, to przygotowany przez Grzegorza Brala Brave Festival jest jedną z najciekawszych, najbarwniejszych, a przy tym najambitniejszych imprez kulturalnych we Wrocławiu.

  Znakomicie, że "Wszystkie modlitwy świata" przy okazji wykorzystano... lokalnie. Dla duchowego wsparcia miasta. To przykład, jak łączyć przyjemne z pożytecznym i egzotycznym. Wielkie brawa dla Brave, Brala i Kim.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama