Zarządcy dróg nie chcą Rajdu Karkonoskiego, a kibice nie...

  Zarządcy dróg nie chcą Rajdu Karkonoskiego, a kibice nie mogą się go doczekać

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Utrudnienia na trasach rajdu. Bezpieczeństwa ma pilnować 500 wolontariuszy.
  Jeleniogórski Zarząd Dróg Powiatowych nie zgodził się na przejazd Rajdu Karkonoskiego po swoich drogach. Po ostatnich, ulewnych deszczach wiele dróg jest podmytych i zagraża bezpieczeństwu rajdowców.

  - Nasza opinia była negatywna, bo woda powymywała krawędzie wielu szos, przez co asfalt w niektórych miejscach jest słabszy - argumentuje Krzysztof Sobała, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Jeleniej Górze.


  Jak dodaje, w niektórych miejscach porobiły się wyrwy. W takiej sytuacji o tragedię nietrudno, wystarczy bowiem, że rozpędzone auto wpadnie kołem w taką wyrwę. Organizator otrzymał jednak zezwolenie na przejazd rajdowców po drogach powiatowych. Stało się tak, bo wziął na siebie całkowitą odpowiedzialność za skutki ewentualnych wypadków.

  - Wolimy się asekurować, bo już raz w sądzie przegraliśmy sprawę o dziurę w jezdni, która uszkodziła samochód - mówi Krzysztof Sobała.
  Nie pomogły wówczas tłumaczenia, że ustawiono znaki ostrzegawcze, m.in. ograniczenia prędkości.
  - Codziennie objeżdżamy kontrolnie trasę i wiemy, że kierowcy bez problemu poradzą sobie z przejazdem przez każdy odcinek specjalny - zapewnia Katarzyna Grzelak, kierownik Automobilklubu Karkonoskiego, organizatora rajdu.

  Tegoroczny Rajd rozpoczyna się w piątek wieczorem prezentacją załóg na jeleniogórskim placu Ratuszowym. Ostre ściganie zacznie się w sobotę, a zakończy w niedzielę. Trasa w sporej części została poprowadzona bocznymi drogami przez pola i lasy. Kierowcy przejadą przez kilkanaście miejscowości. Tam ruch w czasie weekendu będzie mocno ograniczony, a gdzieniegdzie wręcz niemożliwy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama