Wymyśl nazwę dla ulicy

  Wymyśl nazwę dla ulicy

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od soboty (4 lipca) dostaliśmy od Państwa już ponad osiemdziesiąt propozycji nazwy nowego, budowanego właśnie odcinka wrocławskiej obwodnicy śródmiejskiej między mostem Milenijnym a ulicą Żmigrodzką.
  Przypomnijmy, że pomysłu na nazwę dla drogi szukamy we współpracy z komisją nazewnictwa ulic Towarzystwa Miłośników Wrocławia. To właśnie ta komisja doradza radzie miejskiej przy podejmowaniu decyzji w sprawie nazw ulic.

  A pomysłów na nazwę drogi macie Państwo mnóstwo. Aleja 1000-lecia Wrocławia, autorstwa Rafała Kalety, byłaby nazwą poprawną politycznie. Ale już np. ulica Długooczekiwana (autor pomysłu się nie podpisał) mogłaby zostać odebrana jako zbyt ironiczna.

  Bardzo dużo jest propozycji poważnych i przemyślanych. Nie ma jeszcze swojej ulicy Jan Nowak-Jeziorański, na co zwrócił uwagę Jan Nowak z Krzyków. Podobnie rotmistrz Witold Pilecki (to propozycja pana Kazimierza).

  W pierwszym przypadku mielibyśmy do czynienia z uhonorowaniem osoby, która swoje zbiory przekazała Ossolineum, a w drugim - nazwa nawiązywałaby do kolejnego, już nazwanego fragmentu obwodnicy - ulicy Kuklińskiego. Obaj przecież walczyli z poprzednim systemem.

  Do środy najczęściej proponowaną nazwą była jednak ul. Milenijna. M.in. pisali o niej: Urszula Stryja, Mirosława Dobrzyńska i Przemysław Wolski, a telefonicznie zgłosił ją pan Janusz.

  Jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów zgłosił pan Paweł Wróblewski. Jego propozycja nazwy jest skrótem słów: Część Obwodnicy Śródmiejskiej, czyli... COŚ.
  - Zabawne byłoby zobaczyć w waszej gazecie nagłówki: "COŚ powstaje z niczego", "COŚ zostało otwarte!", "COŚ połączyło most Milenijny i ulicę Żmigrodzką" - uśmiecha się pan Paweł.

  Na kolejne propozycje czekamy do końca lipca. Piszcie na adres: b.knapik@gazeta.wroc.pl.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama