Ważne
  Mundur receptą na bezrobocie

  Mundur receptą na bezrobocie

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wałbrzyszanie chcą pracować w policji i w straży. Chętnych jest sześć razy więcej niż miejsc pracy.
  Kilka miesięcy temu wałbrzyska policja musiała wabić do służby wywieszanymi na murach komisariatów banerami i przez urząd pracy.
  Wystarczył kryzys gospodarczy, który boleśnie odczuły zakłady z wałbrzyskiej strefy ekonomicznej, i problem zniknął. Dziś zainteresowanie pracą w policji jest ogromne.

  - Codziennie co najmniej kilka osób przychodzi po wniosek o przyjęcie do pracy. Najwięcej z nich to świeżo upieczeni maturzyści - wyjaśnia Magdalena Korościk z biura prasowego wałbrzyskiej policji. - Niestety, mamy tylko 22 wakaty. Dlatego nawet przebrnięcie przez proces rekrutacji nie gwarantuje przyjęcia do służby.

  Podobnie wygląda sytuacja w wałbrzyskiej straży pożarnej. Takiego oblężenia przez kandydatów nie pamiętają nawet najstarsi strażacy.
  W wałbrzyskiej straży pożarnej takiego oblężenia przez kandydatów nie pamiętają nawet najstarsi strażacy.

  - W tym roku będzie u nas do uzupełnienia około 20 wakatów. Tymczasem chętnych jest 120 osób - tłumaczy Paweł Kaliński, rzecznik prasowy wałbrzyskiej straży pożarnej. - Kandydaci nie ukrywają, że chcą u nas pracować, bo gwarantujemy stabilizację zawodową i finansową.
  Strażak rozpoczynający pracę dostaje na rękę ponad 1900 zł. Pensja początkującego policjanta jest niższa o około 400 zł.

  Pierwszeństwo w przyjęciu do służby mają osoby, które poza przebrnięciem przez sito rekrutacji dysponują przydatnym w służbie wykształceniem i uprawnieniami.
  Policja potrzebuje: prawników, psychologów i informatyków. Strażacy natomiast chętnie widzą w swoich szeregach kierowców z kategorią prawa jazdy C, dyplomowanych chemików oraz ratowników medycznych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo