Ważne
  KGHM: Związkowcy boją się, że zmiany źle wpłyną na...

  KGHM: Związkowcy boją się, że zmiany źle wpłyną na bezpieczeństwo

  Piotr Kanikowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Solidarności nie podobają się plany zarządu KGHM. Związkowcy: zmiany naruszą górnicze przepisy.
  Wojna się toczy o techniczne służby szacowania szkód - trzy niewielkie zespoły, które podlegają kierownikom ruchu z trzech kopalń Polskiej Miedzi. Poza wyliczaniem strat spowodowanych działalnością górniczą zajmują się one na przykład przewidywaniem skutków kontynuowania wydobycia w konkretnym kierunku. Dzięki nim mieszkańcy Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego wiedzą, gdzie lepiej nie kopać fundamentów pod wymarzony dom.

  Zarząd KGHM zastanawia się, czy zespoły nie będą działały sprawniej, jeśli zostaną wyodrębnione z kopalń i umieszczone bezpośrednio w strukturze Biura Zarządu Polskiej Miedzi. Żadne decyzje nie zapadły, sprawa jest na etapie koncepcji.
  Pracuje zespół złożony z głównych inżynierów do spraw szkód górniczych poszczególnych kopalń oraz dyrektora Departamentu Gospodarki Zasobami i Ochrony Powierzchni KGHM. A więc najważniejsi ludzie zajmujący się w Polskiej Miedzi tymi kwestiami.
  Wojna się toczy o techniczne służby szacowania szkód - trzy zespoły, które podlegają kierownikom ruchu z trzech kopalń Polskiej Miedzi.
  Jak informuje Przemysław Ziółek z biura prasowego spółki, do 25 lipca powinna być gotowa koncepcja połączenia tych służb. - Jesteśmy przekonani, że ich nowa struktura poprawi ich funkcjonowanie i usuwanie skutków szkód górniczych - twierdzi Przemysław Ziółek.
  NSZZ Solidarność nie zamierza jednak czekać. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców LGOM już teraz powiadomiła Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach, bo jej zdaniem mogło dojść do złamania prawa. Bogusław Szarek, szef Solidarności w ZG Polkowice-Sieroszowice, chce porozmawiać na ten temat z prezesem WUG, bo uważa, że planowana reorganizacja zagrozi powszechnemu bezpieczeństwu ludności na powierzchni.

  Wcześniej zarząd spółki informował o koncepcji inspektorów górniczych z Wrocławia. Nie było zastrzeżeń. Skąd zatem podejrzenie, że zmiana narusza przepisy?
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo