Kwiaty zasadzisz przez internet

  Kwiaty zasadzisz przez internet

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Świebodzickie cmentarze są już w sieci Grobonet. Z każdego miejsca na świecie można dbać o grób.
  Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę imię i nazwisko zmarłej osoby, a dowiemy się, gdzie jest pochowana, w której alejce i w jakim miejscu. Co więcej, zobaczymy na zdjęciu, jak wygląda nagrobek, do kiedy jest opłacone miejsce. Za pośrednictwem internetu możemy je też opłacić, a nawet zlecić sprzątanie grobu czy zapalenie znicza.

  - Postanowiliśmy ująć w tej wyszukiwarce cmentarze, którymi administrujemy, bo to bardzo pożyteczna sprawa dla zarządcy - mówi Bogusław Krzysztofowicz, administrator nekropolii w Świebodzicach.
  Firma, która świadczy takie usługi, była już na cmentarzu, dokładnie go zmierzyła i opracowała jego mapę.
  Za pośrednictwem internetu możemy je też opłacić, a nawet zlecić sprzątanie grobu czy zapalenie znicza.
  - Oprócz tego, że ma to znaczenie dla zarządcy, ważne jest też to, że z takiej wyszukiwarki mogą korzystać wszyscy - wyjaśnia Bartłomiej Musialik z ArtLook Gallery s.c. Przyznaje, że zwłaszcza w przypadku starych cmentarzy w dokumentach może być bałagan.

  - Zdarzają się telefony od ludzi, którzy pytają, czy na danej nekropolii jest pochowany ktoś z ich bliskich. Teraz mogą to szybciej sprawdzić - ocenia Krzysztofowicz.

  W ślad za Świebodzicami chcą iść inne miasta w regionie. - Pomysł jest ciekawy i przyda się osobom poszukującym np. krewnych. Sprawdzimy ofertę i jeśli nie pochłonie zbyt dużo środków, to niewykluczone, że z niej skorzystamy - mówi Stefan Augustyn z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama