Żołnierze z Głogowa pracują w Kłodzku

  Żołnierze z Głogowa pracują w Kłodzku

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rozmowa z Adamem Kliszką, dowódcą 4. Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego w Głogowie.
  W ostatnim numerze "Tygodnika Głogowskiego", lokalnego dodatku do naszej gazety, opublikowaliśmy tekst o żołnierzach, którzy pomagali powodzianom z Kotliny Kłodzkiej.


  Żołnierze z głogowskiej jednostki usuwali skutki powodzi w najbardziej zniszczonej przez wodę wsi Jaszkowa Dolna. Ciężko było?


  Woda wyrządziła wiele szkód. Zniszczyła mosty, zalała domy. Widok był przygnębiający. Do Kotliny pojechało dwunastu żołnierzy z naszego batalionu i dwóch saperów. To na wypadek, gdyby musieli wysadzać tworzące się na rzece zapory. Zabraliśmy ze sobą niezbędny sprzęt: spycharkę, amfibię i wóz zabezpieczenia terenowego.
  Pracowaliśmy po kilkanaście godzin dziennie. Ale udało się wyciągnąć ciężkie, żelbetowe przęsła zniszczonych przez wodę mostów. Razem z nami pracowali też strażacy. Nikt się nie oszczędzał, nikt nie narzekał.

  Od powodzi minęło kilkanaście dni. Czy żołnierze z Głogowa wciąż pomagają powodzianom?

  Woda wyrządziła wiele szkód. Zniszczyła mosty, zalała domy. Widok był przygnębiający.
  Tak. Wróciliśmy tylko na dwa dni do jednostki. A potem siedmiu żołnierzy wyjechało ponownie do Kłodzka. Zostaną tam do środy. Zniszczenia są tak duże, że bez naszego wsparcia tamtejszy samorząd sam sobie nie poradzi. Musimy teraz usuwać z koryta rzeki potężne, przyniesione przez wodę konary drzew.

  Mieszkańcy dobrze Was przyjęli?

  Ludzie są wdzięczni za każdą pomoc. Ale wciąż boją się, że powódź się powtórzy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama