Ważne
  Możesz zdobyć zawód

  Możesz zdobyć zawód

  Aleksandra Szumska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rekrutacja w szkołach pomaturalnych trwa do końca września.
  Maturzyści, którzy nie dostali się na wyższe studia, mogą skorzystać z bardzo bogatej oferty szkół pomaturalnych. W czasie nauki po trzech, czterech semestrach zdobędą atrakcyjny zawód. Ważne jest też to, że mogą się w nich kształcić także osoby, które nie przebrnęły przez egzamin dojrzałości.

  Szkoła policealna nie zamyka drzwi na studia. Kiedy już ją ukończymy i będziemy mieli wyuczony zawód, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdawać na uczelnię.
  Z roku na rok powstają nowe szkoły, które proponują coraz to wymyślniejsze kierunki. Poza tym tryby nauczania również można dopasować do swoich potrzeb. Na zajęcia można uczęszczać codziennie, tylko w weekendy lub popołudniami.


  Kolejnym atutem placówek tego typu jest to, że aby rozpocząć tu naukę, nie trzeba zdawać egzaminów, stawać do konkursu świadectw czy uczestniczyć w rozmowach kwalifikacyjnych. Wystarczy jak najszybciej, gdyż z reguły o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, złożyć dokumenty.

  W teczce każdego kandydata powinny znaleźć się świadectwo ukończenia szkoły średniej (w niektórych placówkach wymagane jest maturalne), podanie o przyjęcie (dostępne na stronach internetowych uczelni lub w sekretariatach), od 2 do 5 zdjęć, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki, potwierdzenie wpłaty wpisowego, ksero dowodu osobistego.
  Rekrutacja w większości szkół trwa do końca września.

  Tradycyjnie najwięcej chętnych jest na kursy z zakresu ratownictwa medycznego i kosmetologii. Dużym zainteresowaniem cieszą się niezmiennie kierunki związane z informatyką, rachunkowością, ekonomią.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo