Ważne
  Wrocław dostał 43 miliony z Unii na drogi i warsztaty

  Wrocław dostał 43 miliony z Unii na drogi i warsztaty

  Bartłomiej Knapik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Pieniądze pójdą na przebudowę ulic Strzegomskiej i Krakowskiej oraz rozbudowę warsztatów w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grabiszyńskiej.
  Umowy w tej sprawie podpisali właśnie prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i dzielący unijne pieniądze w regionie marszałek Dolnego Śląska Marek Łapiński.

  Pierwszy projekt dotyczy przebudowy ul. Strzegomskiej od Nowodworskiej do Granicznej. To część trasy łączącej centrum Wrocławia z lotniskiem. Prace będą kosztowały ponad 67 mln, z czego z Brukseli będzie pochodziło 18 mln zł.

  Drugi z projektów, to trwająca już przebudowa ul.
  Krakowskiej od ul. Traugutta do al. Armii Krajowej. Dotąd była najgłośniejszą ulicą w mieście, dzięki nowej nawierzchni hałas ma już być znacznie mniejszy. Prace będą kosztowały 48 mln zł, z czego 19 mln 566 tys. zł da Wrocławiowi Unia.

  Wrocław otrzyma także dofinansowanie na rozbudowę warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grabiszyńskiej. Dzięki przebudowie obiektu i stworzeniu nowych pracowni, swoje warsztaty będą mieli przyszli murarze, dekarze i zbrojarze.

  Realizacja projektu umożliwi także uruchomienie i rozwój trzech nowych kierunków kształcenia: technik drogownictwa, technik geodeta, technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Całkowita wartość projektu to 8,5 mln zł, z czego niemal 6 mln zł, to pieniądze unijne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo