Zapraszamy na imprezy plenerowe do Stolca i Roszyc

  Zapraszamy na imprezy plenerowe do Stolca i Roszyc

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś na wyjątkowe atrakcje mogą liczyć wielbiciele kultury ludowej i miłośnicy wiejskich przyśpiewek. W Kotlinie Kłodzkiej i Ząbkowicach Śląskich organizowane są dwie duże imprezy.
  Ząbkowicki Ośrodek Kultury zaprasza w niedzielę do Stolca. Na boisku sportowym o godz. 14 odbędzie się Wojewódzki Festiwal Artystycznych Zespołów Kół Gospodyń Wiejskich. Występom rozśpiewanych gospodyń corocznie towarzyszy jarmark, na którym można się zaopatrzyć w rozmaite pamiątki oraz ekologiczne produkty spożywcze. Rodzinna biesiada zakończy się całonocną potańcówką pod gołym niebem. Wstęp wolny.


  Również rada sołecka wsi Roszyce koło Kłodzka zaprasza na plenerowy festyn "Lato na ludowo". W niedzielę na boisku w Roszycach od godz. 14 wystąpi trzynaście zespołów ludowych z całego Dolnego Śląska oraz dziesięć innych lokalnych grup ludowych. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Podzamek Boys. Od godz. 20 do nocy trwać będzie dyskoteka pod gwiazdami. Przewidziano dodatkowe atrakcje w postaci loterii fantowej, dmuchańców i innych propozycji dla milusińskich. Organizatorzy postarali się też o stoiska ze swojską kuchnią i ogródek piwny. W przypadku deszczu festyn będzie przeniesiony pod namioty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama