W Lubinie będzie oddział ratunkowy

  W Lubinie będzie oddział ratunkowy

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Lubiński szpital dostał z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego 6,7 mln złotych na budowę oddziału ratunkowego i lądowiska dla śmigłowców oraz wyposażenie w niezbędny sprzęt medyczny.
  Całość będzie kosztowała 8 mln złotych. Resztę kwoty, czyli 1,2 mln zł, szpital wygospodaruje z własnych funduszy.

  - Rozpoczęcie prac budowlanych planujemy na przełomie 2009 i 2010 roku - mówi Jarosław Sieracki, dyrektor szpitala. - Do tego czasu zakończymy procedurę przetargową.
  Na szpitalnym oddziale ratunkowym, który będzie mieć powierzchnię 1450 mkw., zaplanowano sześć łóżek, w tym dwa do intensywnej opieki medycznej.

  Za ponad 2 mln zł zakupione zostaną m.in. aparat RTG z torem wizyjnym, aparat do znieczulania ogólnego, respiratory, kardiomonitory i pompy infuzyjne.
  Lubiński szpital co roku przyjmuje ok. 19 tysięcy pacjentów. Dziennie udziela pomocy 60-70 chorym.
  Placówka od dawna zabiega o budowę oddziału ratunkowego. Przede wszystkim dlatego, że do szpitala trafiają ludzie poszkodowani w wypadkach w kopalniach i na drodze krajowej nr 3.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama