43 mln zł dotacji dla Wrocławia

  43 mln zł dotacji dla Wrocławia

  BK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Przebudowy ulic Strzegomskiej oraz Krakowskiej i rozbudowa warsztatów w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grabiszyńskiej. To zadania, na które Wrocław dostał w tym tygodniu unijne dotacje.
  Dotacja dla Wrocławia na te trzy inwestycje to łącznie 43 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali Marek Łapiński marszałek województwa, który dzieli pieniądze i Rafał Dutkiewicz.

  Pierwszy projekt dotyczy przebudowy ulicy Strzegomskiej na odcinku od ulicy Nowodworskiej do ulicy Granicznej. To część trasy łączący centrum Wrocławia z Portem Lotniczym. Całkowita wartość projektu wynosi ponad 67 mln.
  Kwota dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego to 18 mln zł.

  Drugi z projektów to przebudowa ul. Krakowskiej we Wrocławiu od ul. Traugutta do al. Armii Krajowej. Jest ona kontynuacją drogi krajowej nr 94 i główną trasą wylotową na Oławę i Opole, jak również główną trasą dojazdową do Centrum Miasta od strony Oławy i Brzegu oraz płd.-wsch. części Wrocławia. Dzięki modernizacji nawierzchni poprawi się płynność ruchu na tej ulicy.
  Całkowita wartość projektu to prawie 48 mln zł. Kwota dofinansowania z RPO to 19 mln 566 tys. zł.

  Wrocław otrzyma także dofinansowanie na rozbudowę warsztatów szkolnych w Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Grabiszyńskiej.
  Dzięki przebudowie obiektu i stworzeniu nowych pracowni, swoje warsztaty będą mieli przyszli murarze, dekarze i zbrojarze.
  Realizacja projektu umożliwi także uruchomienie i rozwój trzech nowych kierunków kształcenia: technik drogownictwa, technik geodeta, technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Całkowita wartość projektu wynosi 8,5 mln zł. Kwota dofinansowania z RPO to niemal 6 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama