Wałbrzych może stać się polskim centrum badań fenomenu UFO

  Wałbrzych może stać się polskim centrum badań fenomenu UFO

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Sprawa wałbrzyskiego UFO stała się jednym z głównych tematów na ogólnopolskim zlocie w Wylatowie z okazji Międzynarodowego Dnia UFO.
  Już wiadomo, że w drugiej połowie września przyjadą do Wałbrzycha najbardziej znani badacze fenomenu UFO. Ulokują się ze sprzętem obserwacyjnym i pomiarowym w pobliżu góry Chełmiec, bo właśnie w tym miejscu od dwóch lat widywane są niezidentyfikowane obiekty latające. Na razie sprawa wałbrzyskiego UFO jest przedmiotem szczegółowych analiz.

  - Nie mam wątpliwości co do autentyczności zdarzeń na terenie Wałbrzycha - mówi Janusz Zagórski, od wielu lat zajmujący się zjawiskami paranormalnymi. - Obiekty były bowiem widywane i fotografowane przez wiele osób, które nie są ze sobą w jakikolwiek sposób powiązane.
  W drugiej połowie września przyjadą do Wałbrzycha najbardziej znani badacze fenomenu UFO.

  Zdjęcia, a nawet film prezentujący niezidentyfikowane obiekty latające w pobliżu Chełmca można zobaczyć m.in. w popularnym serwisie internetowym YouTube. Wszystko zaczęło się w maju 2007 roku, kiedy dziwny obiekt na niebie sfotografował w pobliżu Chełmca mieszkaniec Wałbrzycha.
  - Był długi na 6-7 metrów, cały czarny, unosił się metr nad ziemią i buczał jak trans-formator. Byłem przerażony i uciekłem - opowiada Ryszard Finster, emeryt z Wałbrzycha. - Będąc w bezpiecznej odległości, zobaczyłem, że pojazd unosi się pionowo z olbrzymią prędkością. Wówczas zrobiłem zdjęcie.
  Polscy ufolodzy nie wykluczają, że okolice Chełmca będą przedmiotem międzynarodowych badań.

  Sfilmowali UFO nad Chełmcem

  W czerwcu dwóch mieszkańców Wałbrzycha zamieściło na portalu YouTube film przedstawiający niezidentyfikowane obiekty latające nad Chełmcem.
  Mężczyźni twierdzą,
  że od czasu obserwacji
  zaczęli wierzyć w zjawiska paranormalne. Więcej na ten temat we wtorkowym wydaniu "Panoramy Wałbrzyskiej".

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest prawda

   Maggi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 17

   Mieszkam na osiedlu Podzamcze i mam widok z balkonu na Chełmiec. Już dwa razy widziałam dziwne niebieskie światła latające z ogromną prędkością nad górą i wykonujące manewry, które przeczą wszelkim...rozwiń całość

   Mieszkam na osiedlu Podzamcze i mam widok z balkonu na Chełmiec. Już dwa razy widziałam dziwne niebieskie światła latające z ogromną prędkością nad górą i wykonujące manewry, które przeczą wszelkim prawom fizyki. Dlatego wierzę, że dzieje się tam coś co określamy pojęciem zjawisk paranormalnych.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama