Uczą się latem, bo chcą zdać do

  Uczą się latem, bo chcą zdać do następnej klasy

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Gminy fundują zajęcia uczniom z kłopotami, a oprócz nauki w programie są basen i wycieczki.
  Pięćdziesięciu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Dzierżoniowa, którzy zakończyli ten rok szkolny z jedną lub dwiema ocenami niedostatecznymi, przygotuje się do wrześniowego egzaminu poprawkowego pod okiem nauczycieli i psychologa.

  Za te letnie korepetycje zapłaci miasto. Program rusza w poniedziałek.
  - Zależy nam, żeby jak najmniej uczniów powtarzało klasę. Ważne jest też, by taka jedynka nie spowodowała, że załamią się i nie będzie im się chciało uczyć. Chcemy im dać możliwość rzetelnego przygotowania się do poprawek, zwłaszcza że ciężko samemu, zwłaszcza latem, zmobilizować się do nauki - wyjaśnia Marta Szalińska z Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie.
  Dzieci będą miały do dyspozycji nauczycieli, szkolnego pedagoga i psychologa, który ma sprawić, by były odpowiednio zmotywowane do nauki.

  Kilkugodzinne zajęcia urozmaicą wyprawy na basen, piesze wycieczki, zajęcia plastyczne i muzyczne.
  Kasia, jedna z gimnazjalistek, które będą brały udział w zajęciach, mówi, że dla niej to szansa na rzetelne przygotowanie.

  - Rodzice nie są w stanie wytłumaczyć mi zadań z matematyki, koleżanki wyjeżdżają, a sama niewiele bym zdziałała - mówi Kasia. - Takie zajęcia to świetny pomysł.
  Kilkugodzinne zajęcia urozmaicą wyprawy na basen, piesze wycieczki, zajęcia plastyczne i muzyczne.
  Program realizuje Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bielawie. To jego druga edycja. W ubiegłym roku z powodzeniem był wdrożony właśnie w Bielawie.
  Tam w zajęciach uczestniczyło sześćdziesiąt osób - 80 procent wszystkich, których we wrześniu czekały poprawki. I ponad 50 osób zdało egzaminy.

  - Jak widać, zajęcia przynoszą efekt - mówi Anna Salij-Szyszka, dyrektor poradni.
  To ona wymyśliła ten program. Z trudną młodzieżą pracuje już prawie 10 lat. Wskazuje, że szanse na to, by uczniowie sami przygotowali się dobrze do egzaminów, są niewielkie.
  - A straty, jakie ponoszą z powodu powtarzania klas, są ogromne - komentuje Anna Salij-Szyszka.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama