Głuszyca, Łomnica: Trwa wielkie sprzątanie po powodzi....

  Głuszyca, Łomnica: Trwa wielkie sprzątanie po powodzi. ZDJĘCIA I FILMY

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Głuszyca, Łomnica: Trwa wielkie sprzątanie po powodzi. ZDJĘCIA I FILMY
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Fot. Dariusz Gdesz

  Po środowym oberwaniu chmury w Głuszycy i Łomnicy trwa wielkie sprzątanie. Co prawda straż pożarna wypompowuje jeszcze wodę z zalanych piwnic w niżej położonych budynkach, ale takich miejsc jest coraz mniej.

  Mieszkańcy jednak cały czas trzymają rękę na pulsie, bo przez cały czwartek padał deszcz. W pogotowiu są worki i piasek. Ulewy obawiają się w Łomnicy, która w środę ucierpiała najbardziej. Do miejscowości można dojechać tylko objazdem, bo most na głównej drodze został zerwany. Przez wieś, zamiast jak dotąd jednego wąskiego strumyka, przepływają dwie rzeki i kilka strumieni.

  Woda wartkim nurtem przecina podwórka i ulice, niszcząc wszystko, co napotka na drodze. Gospodarstwo Mieczysława Miazgi z Łomnicy należy do tych, które ucierpiały najbardziej. - Woda zerwała asfalt na drodze obok domu, a budynek o mało nie popłynął. Ratowaliśmy go z synami - mówi załamany.
  Po środowym oberwaniu chmury w Głuszycy i Łomnicy trwa wielkie sprzątanie.
  Ludzie próbują na własną rękę regulować koryta strumieni, które powstały po tym, jak wylała rzeka. Przesuwają łopatami kamienie, by woda omijała ich domy. - Bez solidnej pomocy z zewnątrz nie damy rady - mówią. Wybijają też szamba, które zalewają piwnice. - Strażacy już to wypompowali, ale nie wiem kto i kiedy to teraz zdezynfekuje - mówi Elżbieta Stryjek z Łomnicy. Mieszkańcom pomaga straż pożarna. W terenie jest też sztab kryzysowy, które wstępnie szacuje straty.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wow

   łomniczanki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 152 / 91

   ale tez nie było kogo fotografowac heh ;-(

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama