Ważne
  W góry, w trasę i nad Balaton

  W góry, w trasę i nad Balaton

  Stanisław Rybarczyk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wakacje: w kraju czy za granicą? Pytamy znanych Dolnoślązaków. Dziś Stanisław Rybarczyk.
  Jeśli ktoś chce tylko wypoczywać leżąc brzuchem do góry na plaży, to jednak trzeba wybrać zagranicę. U nas pogoda jest niestety mniej pewna niż w Bułgarii, we Włoszech, a zwłaszcza w Afryce. Koszty mimo wszystko nie grają tak wielkiej roli - wszędzie gdzie jest fajnie, jest również drogo. Niestety, w Polsce także. Mimo to nie wyobrażam sobie, bym w letnie miesiące - bez względu na aurę - nie odwiedził z synkiem dwóch ukochanych miejsc w naszym kraju - Zakopanego i Iwonicza-Zdroju w Beskidzie Niskim.
  Jeśli ktoś chce tylko wypoczywać leżąc brzuchem do góry na plaży, to jednak trzeba wybrać zagranicę.
  Jeśli ktoś wakacje przeznacza na odkrywanie świata, a my chcemy Michasiowi pokazywać tego świata jak najwięcej, to pogoda mu nie przeszkadza i ruszy w Polskę lub za granicę. Nasz syn ma 9 lat, a był już z nami kilka razy w Niemczech, w Portugalii czy na Teneryfie.
  W tym roku będziemy mieli z żoną, Agnieszką Ostapowicz, bardzo pracowite i... muzyczne wakacje. W tej chwili Agnieszka jest w Łebie na obozie z chórem chłopięcym archidiecezji wrocławskiej. Ćwiczą i wypoczywają.

  Chwilę po powrocie wybieramy się pod Jelenią Górę, do Michałowic, gdzie będziemy przygotowywać młodych artystów z prowadzonej przez nas już od 10 lat Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii - Dolny Śląsk do trasy koncertowej. Potem, na przełomie lipca i sierpnia, Agnieszka, jako muzyk i organizatorka Young Classic Festival, wraca do Wrocławia, a ja z synem pojedziemy na wakacje.
  Niestety, najczęściej właśnie latem musimy się dzielić wspólnymi chwilami z Michasiem. W tym roku na pewno pojadę z nim w Tatry, a potem chcielibyśmy zrobić wypad nad Balaton - tam nas jeszcze nie było.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo