Centrala chce głowy szefa dolnośląskiego NFZ

  Centrala chce głowy szefa dolnośląskiego NFZ

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Jacek Paszkiewicz, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, chce odwołać dyrektora dolnośląskiego oddziału Funduszu, Krzysztofa Dworaka.
  Ma to związek z nieudaną próbą przedłużania umów szpitalom na drugie półrocze. W czerwcu NFZ zaproponował, że obetnie im fundusze o ok. 30 proc. Dyrektorzy szpitali stanowczo odmówili. Sprawa zakończyła się interwencją resortu zdrowia, wojewody i marszałka.
  Rzeczniczka prasowa oddziału NFZ we Wrocławiu, Joanna Mierzwińska potwierdza jedynie, że w poniedziałek prezes NFZ przysłał pismo do rady dolnośląskiego oddziału z pro-śbą o zaopiniowanie wniosku o odwołanie Dworaka.


  Edyta Grabowska, rzeczniczka prezesa centrali NFZ, nie chce wypowiadać się na temat przyczyn, które miały zaważyć na decyzji jej szefa w sprawie Krzysztofa Dworaka.
  - Sytuacja na Dolnym Śląsku od dawna jest delikatna - mówi wymijająco. Opinię rada wyda 10 lipca.
  To wymóg czysto formalny, bo nawet gdyby opinia rady była pozytywna dla dyrektora Dworaka, nie jest wiążąca dla Paszkiewicza. Może jednak wpłynąć na zmianę jego decyzji.

  - Nie będzie polowania na czarownice - zapowiada Marek Gajos, przewodniczący rady. - Zanim wydamy opinię, musimy dać szansę dyrektorowi na wytłumaczenie się. Już teraz wiadomo, że niektóre z zarzutów pod jego adresem są nieprawdziwe - podkreśla. Jego zdaniem, częste odwoływanie dyrektora jednego z największych w kraju oddziałów Funduszu nie wychodzi na dobre pacjentom.
  Rzeczniczka NFZ: Sytuacja na Dolnym Śląsku jest delikatna i trudna
  Krzysztof Dworak jest szefem dolnośląskiego NFZ od marca 2008 roku. Głośno o oddziale zrobiło się w kraju na początku roku, gdy kontraktów z NFZ nie podpisała ponad połowa przychodni. Przez tydzień większość z nich nie przyjmowała pacjentów. Szefowie przychodni twierdzili, że Dworak sobie nie radzi. Ministerstwo zdrowia zleciło wtedy kontrolę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jak się znudził, to poleci

   A4 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Ten pan nie zostanie odwołany ani za bałagan na początku roku, kiedy pacjenci nie mogli dostać się do specjalistów, ani za to, co zaproponował przychodniom teraz. Tylko wtedy, gdy podpadnie...rozwiń całość

   Ten pan nie zostanie odwołany ani za bałagan na początku roku, kiedy pacjenci nie mogli dostać się do specjalistów, ani za to, co zaproponował przychodniom teraz. Tylko wtedy, gdy podpadnie rządzącym. To gorące krzesło. Co ekipa, to nowa twarz. I kompletnie nie ma znaczenia fakt, że pan Dworak ze służbą zdrowia miał do czynienia tylko, gdy chodził do lekarza. Bo wcześniej był specjalista od ubezpieczeń.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama