Uzdrowiska działają razem

  Uzdrowiska działają razem

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Nie będziemy działać w pojedynkę ani konkurować ze sobą - stwierdzili szefowie dolnośląskich gmin uzdrowiskowych.
  Dziś podpisali porozumienie o wspólnej promocji i zabieganiu o unijne dotacje. Jelenia Góra, jako największa z tych gmin, będzie liderem kurortów.
  Jelenia Góra stawia na Cieplice, swoją uzdrowiskową dzielnicę. Chce ją wypromować w Europie i na świecie. Ofertę przygotuje wspólnie z Polanicą-Zdrojem, Kudową-Zdrojem, Dusznikami-Zdrojem, Długo-polem-Zdrojem, Lądkiem-Zdrojem, Świeradowem-Zdrojem, Jedliną-Zdrojem, Szczawnem-Zdrojem oraz Przerzeczynem.

  - Każde z nas ma inną specjalność - mówi o uzdrowiskach Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. - Nie jesteśmy dla siebie konkurencją, a razem możemy zdziałać o wiele więcej.

  Gminy zamierzają starać się o 2 mln zł dotacji z UE na promocję. Pod jednym logo i hasłem będą reklamować się w świecie i przyciągać kuracjuszy.
  - To ewenement - mówi o współpracy dolnośląskich kurortów Jerzy Terlecki, burmistrz Polanicy-Zdroju, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. - W Małopolsce i w Wielkopolsce uzdrowiska podbierają sobie klientów i konkurują o unijne fundusze.
  To, że wspólne działanie się opłaca, uzdrowiska udowodniły już wcześniej. Zabiegając o 70 mln zł dotacji z UE na modernizację bazy, ustaliły, kto o co będzie się starał, by dla każdego wystarczyło pieniędzy. Część wniosków przeszła już pozytywnie ocenę merytoryczną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama