W Jeleniej Górze nie mogą się już doczekać na galerię

  W Jeleniej Górze nie mogą się już doczekać na galerię

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Jelenia Góra wciąż nie ma galerii handlowej. Pierwsza będzie zbudowana dopiero za rok.
  Mieszkańcy miasta z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie budowy pierwszej w Jeleniej Górze galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia. Cieszyli się na Focus Park, ale na razie muszą się obejść smakiem. W Focusie powinno być 80 sklepów z markowymi produktami. Market ma powstać na placu wokół ulicy Kilińskiego.

  Choć inwestor, firma Parkridge, posiada pozwolenie na budowę od prawie roku, to do tej pory nie rozpoczęto prac.
  - Taki mamy harmonogram inwestycji i nie miało na niego wpływu ani spowolnienie gospodarcze, ani oprotestowanie pozwolenia na budowę - przekonuje Agnieszka Drucis z firmy Parkridge.

  - Pozwolenie zostało oprotestowane przez Stowarzyszenie "Wspólne Miasto". Wydano je niezgodnie z prawem i nie jest to jedyne uchybienie - uważa Robert Prystrom, szef Stowarzyszenia. Jak twierdzi, przy planowaniu tej inwestycji doszło do innych nieprawidłowości.

  Wojewoda dwukrotnie stwierdzał jednak, że wszystko jest w porządku. "Wspólne Miasto" napisało więc skargę na wojewodę do premiera oraz do Generalnego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Nie wstrzymuje to inwestycji, choć prace nie mogą ruszyć.

  Także z innymi galeriami idzie jak po grudzie. Od chwili powstania hipermarketów Tesco i Hypernova (obecnie Carrefour) minęło prawie 10 lat. Przez ten czas wybudowano w mieście jedynie kilka mniejszych marketów. Dopiero teraz zanosi się na zmiany. Oczywiście, jeśli znowu nie pojawią się kłopoty, równocześnie rozpoczną się budowy trzech dużych obiektów: Focus Parku, Pasażu Grodzkiego i Castoramy.

  - Cieszymy się, że wreszcie ruszą duże inwestycje. To dla miasta impuls do kolejnego etapu rozwoju - mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak. Ponadto w planach jest kilka innych obiektów. Ale a razie są to mgliste zapowiedzi inwestorów bez konkretnych terminów i kwot.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama