3M: Do 2010 roku zatrudnią jeszcze 250 osób

  3M: Do 2010 roku zatrudnią jeszcze 250 osób

  Wojciech Kowalski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Amerykański koncern 3M uruchomił czwartą fabrykę w Polsce. Wszystkie są zlokalizowane we Wrocławiu, na Kowalach. Zakład powstał kosztem 40 mln dolarów.
  Pracę w nim znalazło 120 osób. Po pełnym rozruchu zatrudnienie zwiększy się tam do 200 osób.
  Nowa fabryka produkować będzie taśmy przemysłowe wykorzystywane przez wiele branż, np. samochodową i produkcji urządzeń przeznaczonych do gospodarstw domowych, tzw. white goods.

  Pozostałe zakłady produkcyjne 3M w tym mieście to: fabryka plastrów medycznych (dawny Viscoplast), fabryka syntetycznych medycznych unieruchomień Scotchcast oraz fabryka środków z zakresu bezpieczeństwa pracy. We Wrocławiu trwa również budowa kolejnego zakładu 3M, który będzie rozwijać produkcję dla przemysłu lotniczego. Jego otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2010 roku.
  - Do tej pory 3M zainwestował we Wrocławiu ponad 180 milionów dolarów i stworzył do dziś ponad 750 miejsc pracy - powiedział dyrektor ds. inwestycji 3M Poland Piotr Freyberg. - Do roku 2010 zamierzamy zwiększyć tę liczbę do ponad 1000.
  Fabryka produkować będzie taśmy przemysłowe wykorzystywane przez wiele branż, np. samochodową.
  3M jest światowym liderem w różnych dziedzinach badawczych i rozwojowych. Produkuje tysiące innowacyjnych produktów na potrzeby dziesiątek różnych rynków, m.in. bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Największą siłą firmy jest zastosowanie ponad czterdziestu różnych platform technologicznych - często w połączeniu - dzięki którym dostosowuje się do szerokiego zakresu potrzeb klienta. Przy sprzedaży wynoszącej 25 miliardów dolarów koncern zatrudnia 79 tysięcy osób na całym świecie i prowadzi działalność w ponad sześćdziesięciu krajach.

  3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing i została założona w Polsce w 1991 roku. Centrala mieści się w Kajetanach koło Warszawy, a biura regionalne w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. 3M Poland ma zakłady produkcji medycznej i przemysłowej we Wrocławiu, Skomielnej i Janinowie. Polski oddział koncernu oferuje klientom ponad 10 000 różnych produktów.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama