Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jelenia Góra: Przygody misia i śpiącej królewny w teatrze dla dzieci

Katarzyna Wilk
Miś Tymoteusz rozbawi i pouczy najmłodszą publiczność
Miś Tymoteusz rozbawi i pouczy najmłodszą publiczność Marcin Oliva Soto
Dla maluchów będą pouczające przedstawienia. Ciekawe losy bohaterów zobaczą w teatrze.

Wakacyjne atrakcje dla maluchów przygotował Zdrojowy Teatr Animacji w Cieplicach, dzielnicy Jeleniej Góry. Jutro mali jeleniogórzanie obejrzą "Leśne przygody Tymoteusza".
Przedstawienie jest drugą częścią perypetii ulubieńca dziecięcej widowni, wymyślonego przed laty przez Jana Wilkowskiego. Chodzi o Tymoteusza, który jest niezwykle sympatycznym misiem. Najmłodsi wybiorą się wraz z nim na grzybobranie do lasu.

Podczas leśnej wyprawy na głównego bohatera czeka mnóstwo niespodzianek. Oczywiście, w spektaklu nie zabraknie znanego już małym widzom chytrego liska, który tym razem wcieli się w rolę myśliwego. Na scenie pojawi się także jak zwykle bardzo opiekuńczy tato w postaci niedźwiedzia.
Teatralny serial autorstwa jednego z najznakomitszych polskich lalkarzy na stałe wszedł do repertuaru teatrów lalkowych, ciesząc się od lat niesłabnącą popularnością. Atrakcyjność historii o Tymoteuszu, połączona z łagodną dawką dydaktyzmu i odpowiadająca dziecięcej wrażliwości plastyka, powodują, że kolejna premiera Sceny Animacji na pewno spotka się z gorącym przyjęciem publiczności.Początek przedstawienia o godz. 11.

Natomiast w piątek na teatralnej scenie animacji zagości spektakl pt. " Śpiąca Królewna". To adaptacja jednej z najpiękniejszych i najpopularniejszych baśni o królewnie uśpionej czarem złej wróżki i obudzonej po stu latach pocałunkiem księcia. We współczesnej wersji teatralnej fabuła bajki przeplata się z opowieścią o dzieciach, które niechętnie idą wieczorem do łóżek. Kanwą spektaklu jest sen, w którym śnią się baśnie.

Reżyserka przedstawienia Beata Pejcz zrealizowała wersję historii o księżniczce ukłutej wrzecionem. Wątki bajkowe są pomieszane z historią dzieci, które nie chcą iść spać.
Urok tego przedstawienia tkwi w scenografii i elementach dekoracyjnych wykorzystanych umiejętnie przez Pawła Pawlaka. Poduszki przekształcające się w lalki, łóżko czy stół - takie pomysły sprawiły, że przedstawienie zaskakiwało wizualnie.
Widowisko trwa godzinę. Jest adresowane do widzów w wieku od 5 do 11 lat. Rozpoczyna się również o godz. 11.

Pierwszego lipca, w środę, będzie można zobaczyć spektakl "Ach, ta Mysia". To opowieść o sile przyjaźni i jej znaczeniu w życiu każdego z nas. Widowisko jest historią mieszkańców zamieszkujących w jednym domu: gospodyni Maryny, która panicznie boi się myszy, małej, zabawnej myszki Mysi i leniwego, gburowatego kota Kiciusia.
Wejście na wszystkie przedstawienia jest płatne. Bilet kosztuje 11 złotych. Taniej będzie, jeśli wybierzemy się na spektakl czteroosobową rodziną: wtedy za bilet zapłacimy tylko 33 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska